Pani Bronisława z Bałut skończyła 100 lat [ZDJĘCIA]

  Pani Bronisława z Bałut skończyła 100 lat [ZDJĘCIA]

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Pani Bronisława z Bałut skończyła 100 lat [ZDJĘCIA]
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Grzegorz Gałasiński

  Bronisława Malczyńska, od urodzenia mieszkanka Bałut obchodzi we wtorek setne urodziny. Samodzielnie i bez okularów przeczytała gościom życzenia podpisane przez premiera Donalda Tuska i dyplom od Hanny Zdanowskiej, wręczony przez jej zastępczynie Agnieszkę Nowak.
  Podczas uroczystości jubilatki poczęstowała pysznym tortem także reporterów "Dziennika Łódzkiego", jedynej ulubionej gazety pani Bronisławy. - Najbardziej lubię czytać w "Dzienniku" "ludzkie" historie - mówiła pani Bronisława.

  Bronisława Malczyńska była najmłodszym dzieckiem wśród szóstki rodzeństwa. Jej ojciec walczył w wojnie polsko-bolszewickiej, mama pochodziła spod Żytomierza (Ukraina). Jubilatka twierdzi, że stałe zainteresowanie sprawami ojczyzny pomogło jej osiągnąć tak sędziwy wiek. Rodzeństwo i rodzice umierali młodziej, dlatego "setka" raczej nie jest sprawą genów.


  Jubilatka poza dobrym wzrokiem cieszy się także sprawnym słuchem. Jeszcze trzy lata temu poruszała się samodzielnie, teraz spaceruje po domu z pomocą chodzika. W bloku na Bałutach mieszka z jedyną i ukochaną córką - Krystyną Mielczarek.

  - Mama skończyła przedwojenne gimnazjum, a w czasie wojny cztery miesiące przebywała na robotach w Niemczech. Po wojnie poszła do pracy, którą zakończyła na stanowisku kierowniczym w dziale przelewów Poczty Polskiej - mówi pani Krystyna. Poczta nie zapomniała o pracownicy i przysłała przedstawicielkę z kwiatami.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gratuluję sędziwego wieku!

  Leszek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 5

  ZUS zgrzyta zębami...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  200 lat!!!

  Leon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

  Życzę Pani długich lat w dobrym zdrowiu i samopoczuciu!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo