Panie Janie, nie każ pan czekać na numer konta

  Panie Janie, nie każ pan czekać na numer konta

  Piotr Brzózka

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Jan Rokita podbija stawkę i każe się prosić o możliwość udzielenia sobie pomocy w słynnej sprawie słynnego wyroku, którego konsekwencje mają pogrążyć go finansowo do końca życia.
  Piotr Brzózka

  Piotr Brzózka ©Dziennik Łódzki/archiwum/Grzegorz Gałasiński

  O tym, jak trudno jest wykonać gest bezinteresownej (?) pomocy, przekonał się eurodeputowany Marek Migalski, który w dzień po histerycznym wystąpieniu pana Jana na tle umbryjskich pejzaży, zgłosił się z ofertą publicznej zbiórki na rzecz kolegi wycofanego z politycznych salonów. W tych trudnych dla siebie godzinach otrzymał pan Jan silne wsparcie od całej polskiej klasy politycznej, która po raz kolejny dowiodła, że akurat w sprawie osobistych funduszy porozumienie ponad podziałami nie uwłacza niczyjej godności.

  Minęły trzy tygodnie, a tu jeden z tabloidów przynosi sensacyjne wyznanie Migalskiego: "Nie zebraliśmy ani złotówki. Nikt z polityków się do mnie nie zgłosił". To oburzające - można pomyśleć - zostawili pana Jana samemu sobie, na pastwę komornika i umbryjskiego słońca, gdy tylko sprawa zeszła z pierwszych stron gazet.

  Dzwonię więc do Marka Migalskiego, a ten tłumaczy, jak rzeczy się mają. Otóż tabloid trochę (!) przeinaczył jego słowa. Nie chodziło bowiem o to, że nikt się nie zgłosił. Migalski tłumaczy, że rozpoczęcie zbiórki nie było możliwe, gdyż pan Jan nie wyraził jeszcze publicznie prośby o wsparcie, no i nie podał numeru konta, na który można słać datki. I bądź tu dobrym. Migalski mówi nawet, że tę sprawę miał w rozmowie z Rokitą poruszyć specjalny emisariusz (który jednak woli pozostać anonimowy), ale póki co, odpowiedź od pana Jana nie nadchodzi. Panie Marku, może trzeba ładniej poprosić? Nie wiadomo tylko - jak już Rokita da numer konta - czy lista darczyńców będzie równie szeroka jak w czerwcu. Bo jakoś tak infantylnie się zrobiło.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo