Miejsce dla tych, którzy chcą żyć w centrum miasta i w centrum jego wydarzeń. Mało prawdopodobne, żeby przy ul. Piotrkowskiej miało powstać w przyszłości więcej tak dogodnie położonych apartamentowców - kilka kroków od centrów handlowych, multikina, kultowego w Łodzi Off Piotrkowska Center czy strefy Piotrkowska 217 z bogatą ofertą gastronomiczną, w bliskim sąsiedztwie magistratu i w spacerowej odległości od trasy W-Z i komunikacyjnego huba Przystanku Łódź Centrum.

Panorama Apartments to zespół mieszkalno-usługowy składający się z 26 mieszkań o rozmiarach dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb przyszłych lokatorów. Od metraży najmniejszych, liczących od 30 do 40 mkw., idealnych dla aktywnych singli, poprzez rodzinne lokale o powierzchni do 80 mkw. aż po ponad stumetrowe prestiżowe apartamenty na najwyższych kondygnacjach – wszystkie precyzyjnie zaprojektowane pod kątem ich komfortu i funkcjonalności. Cechą wyróżniającą budynek, widoczną już na pierwszy rzut oka, są panoramiczne okna, od których inwestycja wzięła swą nazwę. To rzadko stosowane w domach mieszkalnych rozwiązanie z zewnątrz tworzy nowoczesną i lekką fasadę gmachu, a od wewnątrz zapewnia znakomite naświetlenie przez cały dzień i daje poczucie otwarcia na świat, zapewniając jednocześnie prywatność oraz trudną do przecenienia w centrum miasta ciszę. Gwarantuje to specjalna konstrukcja sięgających od podłogi po sufit profili okiennych charakteryzujących się wysokimi parametrami w zakresie akustyki. Złożone z trzech warstw szyby (klejone z dwóch na zewnątrz i dodatkowej pojedynczej tafli szkła między nimi) stanowią barierę dla wielkomiejskiego zgiełku i zapewniają od ul. Piotrkowskiej, najbardziej nasłonecznionej, wyjątkowy komfort termiczny, odbijając 65% ciepła słonecznego. Żeby zapewnić mieszkańcom pełną kontrolę nad temperaturą wewnętrzną, lokale części budynku z ekspozycją na zachód, będą dysponować klimatyzacją. To wciąż rzadko stosowany w polskim budownictwie mieszkaniowym standard klasy premium.

Pomimo swoich specyficznych właściwości, panoramiczne okna nie stanowią nieprzebytej bariery do świata zewnętrznego. Są uchylne i pełnią także rolę drzwi na balkony mieszkań i tarasy apartamentów, umożliwiając swobodne wietrzenie wnętrz, gdyby ktoś zapragnął go więcej niż zapewnią nawietrzaki nowoczesnego systemu wentylacji, umożliwiające nie tylko regulowanie przepływu powietrza, ale także montaż w nich filtrów zabezpieczających przed napływem do wnętrza niepożądanych cząsteczek zanieczyszczeń lub alergenów.

Choć budynek jaki jest niby każdy widzi, Panorama Apartments kryje w sobie wiele ciekawych architektonicznych smaczków, które docenią przyszli mieszkańcy. Fasada od strony ul. Piotrkowskiej nie jest płaską ścianą wpisującą się pierzeję. Od wysokości I piętra jest częściowo wysunięta poza bryłę budynku, stanowiąc swoisty występ ponad chodnikiem. Ci, którzy zamieszkają w tej części budynku, zyskają jedyny w swoim rodzaju punkt do podziwiania panoramy ul. Piotrkowskiej na znacznej części jej długości. Rozkład wszystkich mieszkań zaprojektowano tak, by dawały szerokie możliwości aranżacji przestrzeni i organizowania jej wedle indywidualnych potrzeb. Deweloper montuje ściany działowe wedle woli klienta, więc o ile na przeszkodzie nie staną kwestie techniczne, można dać ujście pragnieniu kształtowania swej przestrzeni mieszkalnej.

Designerskim popisem projektanta budynku jest wieńczący Panoramę przy ul. Piotrkowskiej apartament z tarasem zewnętrznym górującym nad dachem sąsiedniej kamienicy. To 130-metrowa rezydencja z 50-metrowym salonem, charakteryzująca się owalnym podwyższeniem części centralnej ze świetlikiem, który oprócz dopływu naturalnego światła gwarantuje też w ciągu dnia zmienność jego natężenia oraz kątów padania promieni słonecznych, co tworzyć będzie unikatowe efekty świetlne decydujące o wyjątkowości jego wnętrza.

Wśród swoich wielu atutów Panorama Apartments może poszczycić się jednym absolutnie wyjątkowym - pierwszym w Polsce w pełni zautomatyzowanym piętrowym parkingiem dobudowanym do budynku mieszkalnego, w którym znajdzie się miejsce dla 21 samochodów (kilka dodatkowych znajdzie się też w obrębie działki). Auta będą parkowane w nim na ruchomych hydraulicznych platformach parkingowych. Ich ruchem wewnątrz będzie sterował komputer. Zadaniem kierowcy będzie jedynie wjechanie na platformę na poziomie zero. Resztę zrobi za niego automat, który umieści samochód w wolnym miejscu parkingu i sprowadzi na dół po wezwaniu właściciela. Nawet dostarczenie wozu z najwyższych pięter zajmie niespełna minutę. Ponieważ parking powstaje w osobnym budynku, “doklejonym” boczną ścianą do mieszkalnego, jego funkcjonowanie nie będzie w żaden sposób naruszać spokoju lokatorów.

Inwestor zadbał o przestrzeń wspólną oraz bezpieczeństwo lokatorów. Poza kamerami monitoringu miejskiego, które obejmują część frontową budynku, odrębnie monitorowana będzie także cała tylna część nieruchomości. Zainstalowany przy wejściu głównym od strony ul. Piotrkowskiej wideofon pozwoli na pełną kontrolę dostępu do wnętrza budynku. Stąd korytarz będzie wiódł do klatki schodowej wykończonej spiekami ceramicznymi i wygodnej i szybkiej windy linowej o powiększonej głębokości, która ułatwi dojazd na wyższe piętra rodzicom z dziećmi, a posiadaczom rowerów zwiezienie jednośladów do komórek na podziemnej kondygnacji Panorama Apartments. Umieszczenie ich poniżej poziomu gruntu zapewni właściwą temperaturę, a rozdzielenie trwałymi ściankami zagwarantuje bezpieczeństwo przechowywanych wewnątrz przedmiotów.

Panorama Apartments to wyjątkowy dom w niebanalnej lokalizacji, w centrum nietuzinkowego miasta. Biuro sprzedaży: ul. Piotrkowska 198 Łódź (wejście od ul. Wigury), tel. +48 504 221 121, e-mail: biuro@panorama-apartments.pl.