Parafialne warsztaty dla wodzirejów

  Parafialne warsztaty dla wodzirejów

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Organizatorzy warsztatów przekonują, że można się dobrze bawić bez alkoholu

  Organizatorzy warsztatów przekonują, że można się dobrze bawić bez alkoholu ©Krzysztof Szymczak/archiwum

  Bez alkoholu i hitów w stylu "Majteczki w kropeczki", za to z dużą liczbą tańców grupowych - tak powinna wyglądać dobra parafialna zabawa. W łódzkiej parafii Matki Boskiej Fatimskiej rozpoczynają się warsztaty dla wodzirejów i osób, które chcą się nauczyć animacji imprez.
  Organizatorzy warsztatów przekonują, że można się dobrze bawić bez alkoholu

  Organizatorzy warsztatów przekonują, że można się dobrze bawić bez alkoholu ©Krzysztof Szymczak/archiwum

  - Chcemy pokazać, jak się bawić bez alkoholu i jak wyciągnąć gości na parkiet - mówi ksiądz Michał Misiak, który zdradzi uczestnikom tajniki weselnych zabaw bezalkoholowych. - Pokażemy, jak prowadzić zabawę albo harcerskie ognisko.

  Katarzyna Owczarek, wodzirejka z Krościenka nad Dunajcem, pokaże, jak zorganizować w parafii lub na wyjeździe tzw. pogodny wieczór. To spotkanie integracyjne na wyjeździe oazowym lub w parafii.


  - Na wyjeździe po całym dniu wysiłku intelektualnego i duchowego uczestnicy muszą się zregenerować. Temu służą właśnie pogodne wieczory - wyjaśnia Katarzyna Owczarek.

  Na takiej imprezie nie usłyszymy utworów, chwalących szybkie numerki i kobiece kształty.

  - Na pogodny wieczór utwory są starannie wybierane, zwracamy uwagę na ich przesłanie i promowany stosunek do drugiego człowieka - mówi Owczarek. - Uwielbiam utwór "Ona tańczy dla mnie", ale do tej okazji nie pasuje. Skojarzenie jest niestety jednoznaczne - mówi Owczarek.

  Na parafialnym wieczorze można za to zagrać "Tango Francesco" - utwór napisany na spotkanie młodych w Lednicy pod wpływem papieża Franciszka lub popularną na oazach belgijkę - piosenki o kowalu, któremu żona abstynentka... nie pozwala chodzić na piwo.

  Piotr Pająk, wodzirej z Łodzi, który prowadzi też wesela bezalkoholowe, chwali warsztaty.

  - Przekonanie, że na zabawach bezalkoholowych nie można się bawić, to bezsensowny mit. Z mojego doświadczenia wynika, że zabawa jest lepsza - mówi. - Byłem na kilku pogodnych wieczorach i zawsze zabawa była fantastyczna.

  Warsztaty będą trwać trzy dni - od 12 do 14 czerwca. Zgłoszenia przyjmowane są e-mailem na adres michmi@op.pl, koszt udziału to 30 zł.

  Na terenie parafii Matki Boskiej Fatimskiej działa już chrześcijańska szkoła tańca Dance Hope. Zajęcia z hip-hopu i tańca towarzyskiego poprzedza modlitwa.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo