Paraliż komunikacyjny od poniedziałku w Łodzi. Będą wielkie...

  Paraliż komunikacyjny od poniedziałku w Łodzi. Będą wielkie korki!

  Marcin Bereszczyński, Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Paraliż komunikacyjny od poniedziałku w Łodzi. Będą wielkie korki!
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  Od poniedziałku czeka nas paraliż komunikacyjny Łodzi. W centrum zamkniętych zostanie pięć odcinków dróg ulic o łącznej długości ponad 4 km. Trasy 20 linii autobusowych i 7 tramwajowych ulegną zmianie. Wprowadzone będą dwie linie zastępcze. Przejechanie przez Śródmieście stanie się bardzo trudne. Trzeba liczyć się ze stratą czasu podczas stania w korkach.
  Od początku lipca zamknięte dla ruchu będą ul. Tuwima od Piotrkowskiej do Kilińskiego, Kilińskiego od Składowej do Narutowicza, skrzyżowanie Narutowicza z POW, ul. Kopernika od Włókniarzy do Żeromskiego, skrzyżowanie Gdańskiej z Zieloną, a w drugiej połowie lipca zamknięta zostanie ul. Żeromskiego od Struga do Zielonej. A przecież trwa nadal remont ul. Przybyszewskiego i budowa trasy Górna. W lipcu ma rozpocząć się przebudowa ul. Rojnej, a jesienią Inflanckiej. Od października zaś rozpoczną się prace przy budowie trasy W-Z.

  ZOBACZ: Mapa za zmianami organizacji ruchu w centrum Łodzi w czasie wakacji

  - Korki będą i będzie bardzo ciężko - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, tłumacząc, że drogowe inwestycje są konieczne, aby nadrobić wieloletnie zaległości w remontach infrastruktury. - Prace będą prowadzone w wakacje, gdy ruch jest mniejsze, bo wielu łodzian wyjedzie na urlop.

  Z powodu remontów drogowych ruch dwukierunkowy zostanie wprowadzony na następujących ulicach: Wschodniej od Jaracza do Narutowicza, Curie-Skłodowskiej od ul. Gdańskiej do Strzelców Kaniowskich oraz na całej ul. Sienkiewicza, na której z tego powodu nie będzie można parkować samochodów. W kierowaniu ruchem ma pomagać policja.

  - Z powodu robót dojazd do szpitala WAM przy ul. Żeromskiego będzie możliwy jedynie od al. Mickiewicza. Ruch będzie tak zorganizowany, że na ul. Żeromskiego w pobliżu siedziby drogówki będzie można zawrócić i w ten sposób dotrzeć do szpitala - wyjaśnia młodszy aspirant Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi.

  Z powodu zablokowanych dróg będzie też utrudniony dojazd do dwóch komisariatów policyjnych. Do IV komisariatu przy ul. Kopernika na Starym Polesiu będzie można dojechać tylko od ul. Lipowej, natomiast do VIII komisariatu przy ul. Wólczańskiej na Górnej będzie można dojechać jedynie od ul. Sieradzkiej.

  Policjanci sygnalizują, że będzie zamknięta ul. Kilińskiego na odcinku od ul. Narutowicza do Traugutta, co oznacza, że nie będzie można przejechać przez skrzyżowania ul. Kilińskiego z ulicami Traugutta i Narutowicza. Na Narutowicza będzie można dojechać od ul. Jaracza i Sterlinga. Będzie też zamknięte skrzyżowanie ul. Gdańskiej i Zielonej.

  CZYTAJ TEŻ: Rozkład jazdy MPK Łódź w wakacje. Wielkie zmiany [MAPY]

  Na ul. Tuwima będą zamknięte dwa odcinki: od ul. Sienkiewicza do Kilińskiego (bez skrzyżowań) oraz od ul. Sienkiewicza do al. Kościuszki (ze skrzyżowaniem ul. Tuwima i Piotrkowskiej). Na ul. Wólczańskiej będzie zamknięty odcinek od ul. Wróblewskiego do Pabianickiej, co oznacza, że będą także zamknięte skrzyżowania ul. Wólczańskiej z Piękną, Sieradzką i Skrzywana.

  Na ul. Żeromskiego będzie zamknięty odcinek od ul. Zielonej do Andrzeja Struga, przez co z ruchu zostaną wyłączone skrzyżowania ul. Żeromskiego z 6 Sierpnia i Andrzeja Struga.

  - Będziemy nadzorować objazdy w rejonie remontowanych dróg i skrzyżowań - zapewnia Marzanna Boratyńska. - Jeśli zajdzie potrzeba, to policjanci będą ręcznie kierowali ruchem drogowym. Dlatego chciałabym przypomnieć i podkreślić, że na skrzyżowaniu policjant jest ważniejszy od znaków drogowych i świateł sygnalizacyjnych i że trzeba bezwzględnie stosować się do jego poleceń.

  Drogowcy zapewniają, że będą na bieżąco monitorować, jak odbywa się ruch w centrum. - Od pierwszego dnia będziemy się przyglądać nowej organizacji ruchu i analizować wnioski zgłaszane nam przez mieszkańców, policję i kierowców. Jeżeli pojawią się takie potrzeby, będziemy reagować i na bieżąco wprowadzać korekty - zapowiada Jacek Sarzało, rzecznik ZDiT.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Komentarze (31)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  smieszna lodzka strefa xxx

  kierowca lodz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  zdanowska to niech sprzeda swoj majatek i dolozy do strat ludzi i kierowcow ktorzy przez jej pomysly utraca czas i kase i nerwy.i podobno benda podwyszki dla lodzian za jej glupie zachcianki i...rozwiń całość

  zdanowska to niech sprzeda swoj majatek i dolozy do strat ludzi i kierowcow ktorzy przez jej pomysly utraca czas i kase i nerwy.i podobno benda podwyszki dla lodzian za jej glupie zachcianki i pomysly.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Farsa

  Matti (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  Najlepiej rozwalić na raz pół miasta, nie rozesłać dokładnie informacji o zmianach w ruchu. Miały być jakieś gazetki i co ? NIC. Większość tramwai przestaje kursować lub zmienia drastycznie trasy i...rozwiń całość

  Najlepiej rozwalić na raz pół miasta, nie rozesłać dokładnie informacji o zmianach w ruchu. Miały być jakieś gazetki i co ? NIC. Większość tramwai przestaje kursować lub zmienia drastycznie trasy i nic. Strona nie działa, bo po co ? Przecież trzeba wyłączyć całą i robić na niej zmiany, a nie można było przypadkiem dać na niej baner z dokładnymi informacjami ? To bym wam nie utrudniło prac. WYWALIĆ ZDANOWSKĄ !zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  " Dobro rodzi się w bólach "

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 10

  W sobotę w porannej audycji Radio Łódź gościem był m.in. przedstawiciel łódzkiego MPK . Stwierdził w rozmowie z dziennikarzem , że " dobro rodzi się w bólach ". My łodzianie musimy trochę...rozwiń całość

  W sobotę w porannej audycji Radio Łódź gościem był m.in. przedstawiciel łódzkiego MPK . Stwierdził w rozmowie z dziennikarzem , że " dobro rodzi się w bólach ". My łodzianie musimy trochę pocierpieć , żeby później było już tylko lepiej ... Tak więc cierpmy i zwijamy się w bólach z powodu " wieloletnich zaległości " poprzedników , i chylmy czoła przed miłościwie panującymi nam obecnie, darczyńcami .zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ta...

  Piter (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

  szkoda, że nie pisaliście o tym (i o zmianach w komunikajci miejskiej) wcześniej, nim minął termin składania wniosku o referendum, ciekawe jaka wtedy byłaby liczna podpisów zebrana?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  taa

  Asik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 5

  O tym trąbią od pół roku...widać jak ludzie czytają informacje :) pretensje do siebie, że się interesuje po fakcie...cio...:)


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  taa

  Piter (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

  o remoncie może i trabili od pół roku, ale o zmianach w samej komunikacji to dopiero w zeszłym tygodniu "ujawnili" konkretne informacje i niepouczaj o tym jak ludzie mają czytać informacje, bo...rozwiń całość

  o remoncie może i trabili od pół roku, ale o zmianach w samej komunikacji to dopiero w zeszłym tygodniu "ujawnili" konkretne informacje i niepouczaj o tym jak ludzie mają czytać informacje, bo wpierw należy je ludziom dostarczyć, a nie podawać na ostatnią chwilęi mieć p[retensje, że lud się burzy.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie ma remontu bez utrudnień

  ŁodzianinPK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 7

  Twoja logika mnie przeraża - ta ekipa nie da rady, ale inna to na pewno wyremontuje drogi bez utrudnień w ruchu - stuknij się.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Paraliż

  Jendróś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 6

  Mnie wystarczył dzisiejszy paraliż w związku z jakimś wyścvigiem rowerowym pożal się Boże niejakiej"Solidarności". Kompletnie odcięte Centrum, nieznane objazdy, żaden z 4 policjantów nie potrafił...rozwiń całość

  Mnie wystarczył dzisiejszy paraliż w związku z jakimś wyścvigiem rowerowym pożal się Boże niejakiej"Solidarności". Kompletnie odcięte Centrum, nieznane objazdy, żaden z 4 policjantów nie potrafił odpowiedzieć na proste pytanie: "Jak dojechać z Retkini na Widzew", jako łodzianin miałem do wyboru albo kamaszować od Kosciuszki do Marszałków, albo pojechać przez pl. Niepodległości. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem, totalny bajzel komunikacyjny i informacyjny, przejaw absolutnej ignorancji i arogancji władzy. Taki wyścig było sobie organizowac w niedziele kiedy to lud pobożny tupta ino do świątyni. No cóż przy zapowiedziach tego co będzie trzeba się spodziewać kolejnego projektu o referendum.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PRZYBYSZEWSKIEGO MIAŁA BYĆ ZROBIONA DO KOŃCA CZERWCA!!!!!!

  mieszkaniec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 9

  I CO< NIE DOTRZYMANO TERMINU,JAK ZAWSZE

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  chyba trzeba...

  jj (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 6

  zainwestować w dobre buty i chyba w rower

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  ... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 5

  Dostał ktoś gazetkę o remontach, którą obiecała nasza Pani Prezydent ?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  qwe

  rty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

  Karolew i Retkina Wschód nadal czekają....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Widzew

  XYZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 7

  Tak, dzisiaj.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bałuty nie dostały

  :( (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 9

  nie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Remonty...

  barca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30 / 23

  Wiadomo, ze potrzebne są remonty ulic. Tylko dlaczego paralizuje się miasto? Czy w tym całym bajzlu ktokolwiek pomyślał o poruszaniu si,ę karetek, straży pożarnej itp.? A p. prezydent Zdanowskiej...rozwiń całość

  Wiadomo, ze potrzebne są remonty ulic. Tylko dlaczego paralizuje się miasto? Czy w tym całym bajzlu ktokolwiek pomyślał o poruszaniu si,ę karetek, straży pożarnej itp.? A p. prezydent Zdanowskiej radzę zaglądać do kamienic remontowanych w ramach programu Mia100kamienic - codziennie robotnicy pracujący przy remoncie zabytkowej kamieniczki na Piotrkowskiej przed Katedrą posilają się już od godz. 7!!!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hmm

  XYZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 7

  Przeklejam:
  W zeszlym roku komentarze byly takie - "powinno robić w wakacje gdy nie ma samochodu, a nie cały rok" więc jak widać zawsze bedzie ktoś narzekać.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Coś takiego miałem w knajpie

  Obserwator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 16

  Kiedyś w knajpie kelner przyjmował ode mnie zamówienie - przystawki, zupa, drugie danie, ciasto, kawa. Potem czekałem i czekałem i czekałem. Aż wreszcie przyniósł - wszystko na raz. I nie rozumiał,...rozwiń całość

  Kiedyś w knajpie kelner przyjmował ode mnie zamówienie - przystawki, zupa, drugie danie, ciasto, kawa. Potem czekałem i czekałem i czekałem. Aż wreszcie przyniósł - wszystko na raz. I nie rozumiał, czemu mam pretensje. "Przecież Pan to zamawiał - no nie", "Co za ludzie teraz chodzą do knajp?" "Na wieś z takimi!" - zaczął wrzeszczeć. Musiałem się nasłuchać. Więc nie będę komentował ani kompetencji naszych władz, ani ich umiejętności organizacyjnych. Na koniec dodam, że to co mi podano, to było okropne świństwo...... zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hmm

  XYZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 14

  W zeszlym roku komentarze byly takie - "powinno robić w wakacje gdy nie ma samochodu, a nie cały rok" więc jak widać zawsze bedzie ktoś narzekać.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo