Parkrun Łódź z 2 listopada 2013. Bieg ze złotym medalistą w maratonie [ZDJĘCIA+FILM]

ab
2 listopada łódzcy biegacze, jak w każdą sobotę, spotkali się w parku Poniatowskiego, by wziąć udział w parkrunie. Gwiazdą biegu był 81-letni Jan Morawiec, który pod koniec października w brazylijskim Porto Alegre zdobył złoty medal mistrzostw świata weteranów w maratonie.

Pan Jan podtrzymał świetną formę z Brazylii i w 71. łódzkim parkrunie zajął drugie miejsce. Trasę 5 km pokonał w 28 minut i 54 sekundy. Lepszy od niego był tylko Piotr Kotowicz, który na mecie zameldował się po 25 minutach i 57 sekundach.

Na trzecim miejscu sklasyfikowano ex aequo aż... 133 biegaczy, którzy postanowili pokonać całą trasę w towarzystwie 81-letniego maratończyka. Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie: www.parkrun.pl/lodz