Parlamentarzysta zarabia i jeszcze pożycza z Sejmu......

  Parlamentarzysta zarabia i jeszcze pożycza z Sejmu... [ZDJĘCIA]

  Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  John Godson (PO)
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Dziennik Łódzki/Grzegorz Gałasiński, Maciej Stanik, Dariusz Śmigielski

  Gdzie można dostać pożyczkę na atrakcyjny procent? Oczywiście w zakładowym funduszu świadczeń socjalnych na który składają się pracownicy. Jednak ten o którym mowa, czyli sejmowy, jest wyjątkowy, bo de facto składają się nań wszyscy podatnicy.
  Spośród posłów regionu łódzkiego pożyczki z bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem wzięło z Kancelarii Sejmu sześciu parlamentarzystów. To John Godson (Platforma Obywatelska), Marcin Mastalerek, Dariusz Seliga i Marcin Witko (wszyscy Prawo i Sprawiedliwość) oraz Cezary Olejniczak (Sojusz Lewicy Demokratycznej) i Tadeusz Woźniak (Solidarna Polska).

  Kancelaria Sejmu pożyczki wypłaca bez zbędnych formalności, wystarczy złożyć wniosek, podpisać umowę i poczekać na przelew. Kwoty są tylko dwie, ale za to jakie: 20 tys zł na remont lub modernizację mieszkania albo domu i 25 tys. zł na zakup mieszkania lub domu, wykup mieszkania od zakładu pracy, albo spółdzielni mieszkaniowej.


  Wybór oprocentowania zależy od samego posła. Odprowadza od pożyczki 3 proc., jeśli zakłada spłatę w ciągu roku, a 4 proc. w sytuacji gdy zapożycza się na 2 lata.

  Nic zatem dziwnego, że od początku kadencji wniosek o pożyczkę złożył średnio co czwarty poseł. Żaden z nich nie zarabia poniżej 100 tys. zł rocznie, a pożyczki biorą także posłowie z dosyć wysokimi oszczędnościami, bo te kredyty zwyczajnie się opłacają.

  Z regulaminu wynika, że pożyczkę można wziąć tylko "na cele mieszkaniowe". Tymczasem poseł Marcin Mastalerek, który pożyczył z Sejmu 20 tys. zł na remont mieszkania, jak wynika z jego oświadczeń majątkowych, takowego w ogóle nie posiada.

  Okazuje się jednak, że poseł Mastalerek remontuje szczecińskie mieszkanie swoich rodziców w którym tylko bywa, bo poza Sejmem najczęściej widać go w Łodzi, gdzie kieruje okręgiem PiS.

  - W regulaminie nie ma zapisu, który mówi, że trzeba mieszkanie posiadać, by pożyczkę dostać, wystarczy w nim mieszkać - mówi Mastalerek.

  Cezary Olejniczak 20 tys. na remont domu w podłowickim Starym Waliszewie już spłacił. Mówi, że irytują go artykuły w tabloidach o "klawym życiu posłów", bo on sam oprocentowania poselskich pożyczek, za bardzo atrakcyjne nie uważa.

  - To nie są pożyczki udzielane za darmo jak niektórzy myślą - mówi Olejniczak. - Jeśli jest taka możliwość, to pożyczam. Jeśli marszałkini Sejmu tę możliwość odbierze, a może zrobić to jednym podpisem, narzekał nie będę.

  Temat niskooprocentowanych pożyczek poselskich być może w ogóle zniknie z mediów.

  W kwietniu Naczelny Sąd Administracyjny uznał bowiem , że Kancelaria Sejmu nie musi publikować komu i na co przyznaje pożyczki, bo to prywatna sprawa posłów.

  Nie zniknie tylko obowiązek wykazywania ich w oświadczeniach majątkowych przez posłów.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (12)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przecież posłowie to Nadludzie

  vvsv (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

  i im się należy więcej.

  Zdjęcie autora komentarza
  Klawe życie posłów!

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 10

  "Cezary Olejniczak 20 tys. na remont domu w podłowickim Starym Waliszewie już spłacił. Mówi, że irytują go artykuły w tabloidach o "klawym życiu posłów", bo on sam oprocentowania poselskich...rozwiń całość

  "Cezary Olejniczak 20 tys. na remont domu w podłowickim Starym Waliszewie już spłacił. Mówi, że irytują go artykuły w tabloidach o "klawym życiu posłów", bo on sam oprocentowania poselskich pożyczek, za bardzo atrakcyjne nie uważa."
  Zaimponował mi Pan Olejniczak! Oprocentowanie w wysokości 2% nie jest bardzo atrakcyjne??? Panu Olejniczakowi pewnikiem marzy się 0% od wziętej pożyczki, może nawet specjalna premia z racji wzięcia tej pożyczki?
  Serdecznie pozdrawiam wszystkich posłów, z posłem Johnem Godsonem na czele, którzy wzięli te pożyczki. Właściwe oprocentowanie zapłaci plebs!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Panie Godson,

  zszokowany (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 11

  A może by tak, w imię transparentności i walki z zakłamaniem, podnieść temat, który wybitnie dotyczy Łodzi. Bowiem jak czytamy ostatnio w mediach minister Zdrojewski parę dni temu oświadczył, ze...rozwiń całość

  A może by tak, w imię transparentności i walki z zakłamaniem, podnieść temat, który wybitnie dotyczy Łodzi. Bowiem jak czytamy ostatnio w mediach minister Zdrojewski parę dni temu oświadczył, ze kwota co najmniej 250 mln. złotych dofinansuje Centrum Gerego, które ma powstać w Bydgoszczy..?!
  I jak się teraz czuja radni ( Roset, Walasek, Kacprzak, Domaszewicz i ci z PO i SLD, którzy ich popierali) kiedy nam wciskali, ze na CŁC wg Gerego ministerialnej kasy nie ma? Co my łodzianie mamy myśleć o takiej władzy, która z premedytacją uniccestwia tak wspaniały projekt jak CŁC i która wysługując się lokalnym biznesowym szkodnikom i samolubom, unicestwia nie tylko spółke CŁC, ale i rewelacyjna koncepcje Gerego, która miasto Łódx kosztowała ponad 5 mln. złotych ???
  Panie Godson, zainteresuj się tym - w imie dobra Łodzi.
  W naszym mieście wydaje się się setki milionów na kibolstwo czyli stadiony, które nic do rozwoju miasta nie wnosza , za to nabijają kabze dennym działaczom klubowym. A inwestycja o której pisze miała być kołem zamachowym nie tylko NCŁ, ale i łodzi. I jest nam niezwykle potrzebna.
  Jak to jest, ze taka Bydgoszcz te priorytety wyczuwa ?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak nasze miasto będzie odbierane?

  ..... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 9

  jeśli ten projekt powstanie tam gdzie wyniósł się festiwal Camerimage? Jako miasto chorych umysłowo ludzi.
  Nie mówiąc o tych co tak kłamali?
  Czyli projekt Gerego był celowo udoopiany....
  Po...rozwiń całość

  jeśli ten projekt powstanie tam gdzie wyniósł się festiwal Camerimage? Jako miasto chorych umysłowo ludzi.
  Nie mówiąc o tych co tak kłamali?
  Czyli projekt Gerego był celowo udoopiany....
  Po przejęciu władzy przez opozycję, na pewno winni działań na szkodę spółki miejskiej i Łodzi, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności. Inaczej nie może być.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  K kto to jest ten Gery?

  John Wayne (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 10

  Kiedyś to był taki znany Gery Kuper. Jak chodzi o innego Gerego to niech budują w Bydgoszczy. Tam za jakimś Gerym lobbuje ostatnio żydowicz co w Łodzi nie zrobił dilu życia.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No i takie im.becyle,

  ....... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

  które nie wiedzą kto to Gehry nie tylko wydali 5 mln. na jego projekt, ale i chcą decydować o przyszłosci Łodzi.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  za to tacy jak Wayne z łódzkim trądzikiem i poklejonymi łapami

  hmmm (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 8

  przyklejonymi do bezmyślnej Zdanowskiej, zrobili swój interes zycia kosztem ŁODZI.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo Godson. Niech pan dalej walczy z zakłamaniem w PO

  arc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 13

  Zwolennicy PO jeszcze niedawno wynosili Godsona pod niebiosa bo był według nich zaprzeczeniem polskiego katolickiego mohera a dziś kiedy popiera Gowina i krytykuje Tuska pewnie założą łódzki...rozwiń całość

  Zwolennicy PO jeszcze niedawno wynosili Godsona pod niebiosa bo był według nich zaprzeczeniem polskiego katolickiego mohera a dziś kiedy popiera Gowina i krytykuje Tuska pewnie założą łódzki rasistowski Ku-Kux-Klan bo przecież wg nich dziś Godson to czarny moherzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Krajobraz po bitwie.

  sklave

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 10

  Tak pracują wybrańcy narodu.
  Dziś widać efekty pracy wybranych senatorów, posłów, radnych.......
  I tutaj nie ma wyjątku wszyscy oni są po jednych pieniądzach a raczej od tych samych pieniędzy....rozwiń całość

  Tak pracują wybrańcy narodu.
  Dziś widać efekty pracy wybranych senatorów, posłów, radnych.......
  I tutaj nie ma wyjątku wszyscy oni są po jednych pieniądzach a raczej od tych samych pieniędzy.
  Na ulicach syf kiła i mogiła.
  W przychodnich płacz chorych i długie kolejki.
  W urzędach pracy bezrobotni w rekordowej ilości bez perspektyw na pracę.
  Wszechobecna korupcja i nepotyzm.
  Nigdy partyjność nie dawała takich profitów i nigdy jeszcze partyjniakami nie byli ludzie tak pozbawieni troski o dobro wspólne, tak cyniczni....
  NO BO CO W NICH JEST TAKIEGO, CZEGO MY Z REGUŁY NIE MAMY ŻE ZASŁUGUJĄ NA TAKIE WYGÓROWANE WYNAGRODZENIA.
  Czas z tym skończyć.
  A tak wyglądają ich konta.
  Taki Rostowski dziś jest w posiadaniu ponad 40 milionowego majątku
  Kiedy przybył do Polski z wygania w Rosji nic ale to nic prócz długów nie posiadał.
  Ba podatki płacił królowej Elżbiecie chociaż pracował w Polsce.
  Córunia premiera Tuska zaś lekką ręką płaci gotówką za mieszkanie i samochód 2 miliony złotych.
  Synalek zaś ma powiązania z AmberBamber.
  Nie zaciskajcie ust zaciśnijcie pięści.
  więcej:
  Dziesięciu najbogatszych posłów
  http://sklave.manifo.com/politykazwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  x

  x (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 27 / 13

  Godson nic dla Łodzi nie zrobił.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A właśnie za to jego trzeba cenić

  tak nawiasem (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 16

  Pozostali zrobili wielki pasztet.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy lemingi to rasiści?

  jwz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 20

  Godson skrytykował Tuska i już zaczęła się nagonka na niegoTreść komentarza

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo