Pasaż Abramowskiego w Łodzi. Wkrótce przetarg na przebudowę...

  Pasaż Abramowskiego w Łodzi. Wkrótce przetarg na przebudowę komórek

  jw

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Pasaż Abramowskiego w Łodzi. Wkrótce przetarg na przebudowę komórek
  1/3
  przejdź do galerii

  ©materiały UMŁ

  Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosi niebawem przetarg na przebudowę komórek przy ul. Abramowskiego znanych m.in. z teledysku Maanamu i „Stawki większej niż życie”.
  - Projekt zakłada utworzenie zielonego pasażu, pergoli i zachowania części komórek w formie reliktu - mówi inspektor Jolanta Baranowska z Biura Rzecznika Prasowego i Nowych Mediów UMŁ.

  Większość komórek jest w złym stanie technicznym, powrastały w nie drzewa i grożą zawaleniem. Dlatego część z nich zostanie rozebrana, a część zrekonstruowana. Od strony ul. Sienkiewicza miasto planuje utworzenie plenerowego muzeum.

  Jak informuje magistrat, lokatorzy korzystający z komórek będą mieli zapewnione zastępcze pomieszczenia do czasu podłączenia kamienic przy ul. Abramowskiego do sieci ciepłowniczej.

  - Termomodernizacja jest podzielona na dwa etapy: w pierwszym obejmie nieparzyste numery ulicy, a w drugim - parzyste. Inwestycja będzie kompleksowa, obejmie również ocieplenie budynków, wymianę stolarki i remonty dachów. W przyszłym roku Zarząd Lokali Miejskich będzie składał wniosek o jej dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Pierwszy etap jest planowany na 2019 rok - mówi inspektor Baranowska.

  Czytaj też:Pasaż Abramowskiego. Katakumby przestaną straszyć [ZDJĘCIA,WIZUALIZACJE]

  Komórki przy ul. Abramowskiego powstały w latach 50-tych ubiegłego wieku. O ich wyjątkowości stanowi detal architektoniczny niespotykany w tego typu obiektach. Komórki docenili także twórcy teledysku Maanamu i "Stawki większej niż życie".  STARA ŁAŹNIA TARNÓW KUCHENNE REWOLUCJE [MENU, CENY, OPINIE]

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To miejsce jest tego warte

  Abramka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Nareszcie XXI wiek dotrze na Abramowskiego. Brawo!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  TYLE SIĘ TERAZ BUDUJE, PRZEBUDOWUJE, REWITALIZUJE. ILE KASY MIAŁO BY MIASTO JAK

  BY TAK JAK W PRL BUDOWAŁY PAŃSTWOWE MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWA. ILE PIENIĘDZY BYŁOBY (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  NA INWESTYCJE DLA MIASTA, LUDZI. A TAK KILKU CWANIAKÓW ZARABIA MILIARDY I JESZCZE SIĘ PROCESUJE ALBO OSZUKUJE. TO MA BYĆ FANTASTYCZNY USTRÓJ DLA ZWYKŁEGO OBYWATELA, CO CZY CHCE CZY NIE MUSI...rozwiń całość

  NA INWESTYCJE DLA MIASTA, LUDZI. A TAK KILKU CWANIAKÓW ZARABIA MILIARDY I JESZCZE SIĘ PROCESUJE ALBO OSZUKUJE. TO MA BYĆ FANTASTYCZNY USTRÓJ DLA ZWYKŁEGO OBYWATELA, CO CZY CHCE CZY NIE MUSI POKRYWAĆ TE KOSZTY I BULIĆ NA MILIARDERÓW ?zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo