Pasażerka MPK ukarana za opieszałość czy dla zasady?

  Pasażerka MPK ukarana za opieszałość czy dla zasady?

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Jechała dwa przystanki bez biletu czy zaledwie chwilę? Wyjaśni to nagranie z monitoringu autobusu linii 76, którym podróżowała pani Zofia. Kontrolerzy wystawili jej mandat za opieszałość przy kasowaniu biletu. Łodzianka jest pewna, że zrobiła to tak szybko, jak mogła. Kto ma rację?
  Jechała dwa przystanki bez biletu czy zaledwie chwilę? Wyjaśni to nagranie z monitoringu autobusu.

  Jechała dwa przystanki bez biletu czy zaledwie chwilę? Wyjaśni to nagranie z monitoringu autobusu. ©Dziennik Łódzki/archiwum/Grzegorz Gałasiński

  Znicze, ziemia i sadzonki są ciężkie, dlatego pani Zofia poprosiła syna, by podwiózł ją z Retkini, gdzie mieszka, na cmentarz przy ul. Szczecińskiej. Razem z nią zabrała się córka. Niestety, auto popsuło się, gdy dotarli do Konstantynowskiej przy Krakowskiej.

  - Całe szczęście do skrzyżowania zbliżał się autobus linii 76. Postanowiłyśmy z córką szybko się do niego przesiąść, bo z domu zabrałyśmy bilety, by skasować je w drodze powrotnej z cmentarza - podkreśla pani Zofia. - Zawsze płacę za przejazdy MPK.

  Pani Zofia i jej córka należały do ostatnich pasażerek wsiadających do autobusu. Przed nimi zrobiła to grupa uczniów ze szkoły specjalnej. Kobiecie udało się jednak znaleźć jedno miejsce siedzące. Żeby go nie stracić, poprosiła jedną z pasażerek o skasowanie swojego biletu.

  - I gdy bilet do mnie wrócił, stanął przy mnie jeden z trzech kontrolerów, który uznał, że skasowałam bilet o jeden przystanek za późno - oburza się pani Zofia. - Później pracownicy MPK próbowali nas wylegitymować, ale nie miałyśmy przy sobie dokumentów. Grozili więc, że wyrzucą nas z autobusu!

  Ostatecznie kontrolerzy pojechali z panią Zofią i jej córką na cmentarz przy Szczecińskiej, gdzie czekali na policję wezwaną w celu wylegitymowania pasażerek.

  - Nie mogłyśmy się ruszyć na krok do momentu przyjazdu policji. Czekałyśmy ponad 40 minut, i to w słońcu! Byłyśmy bezprawnie przetrzymywane - oburza się łodzianka, która odmówiła przyjęcia mandatu, podobnie jak jej córka. - Gdy funkcjonariusze przyjechali, potraktowali nas wspaniale. Odwieźli do domu, gdzie pokazałyśmy im dokumenty i poinformowali, że możemy złożyć skargę do MPK.

  Skarga wpłynęła do przewoźnika na drugi dzień. Poproszono kontrolerów o wyjaśnienie sprawy i jak zwykle ich wersja odbiegała od tej, którą przedstawia pasażerka.

  - Kontrolerzy zapewniają, że pasażerka przejechała bez biletu dwa przystanki - mówi Sebastian Grochala, rzecznik MPK. - Sprawę może wyjaśnić nagranie z monitoringu w autobusie linii 76, które wkrótce otrzymamy.

  Pani Zofia nagrania się nie obawia. - Monitoring dowiedzie, że mówię prawdę. Dla ułatwienia dodam, że wsiadałam pierwszymi drzwiami od strony kierowcy około godz. 14.16, przynajmniej taka godzina widnieje na bilecie - dodaje łodzianka.

  Od początku roku do maja wpłynęły 54 skargi na kontrolerów. Najwięcej , bo aż 15, było ich w styczniu. Drugi pod względem liczby skarg był marzec z 13 zgłoszeniami, a trzeci kwiecień (11 skarg).

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (34)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kancelarie prawne czekają na takich kontrolerów

  Chochoł (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 10

  Wytoczyć sprawę o bezprawne zatrzymanie i zażądać zadośćuczynienia finansowego. Art. 24. § 1. kc. Prawnicy poprowadzą sprawę.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kontrolerzy nadużywają swoich uprawnień

  P. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 10

  Jakiś czas temu, w tramwaju, kontrolerzy zatrzymali nastolatka bez biletu. Chłopak był nieco zakręcony, z widoczną niepełnosprawnością intelektualną. W sposób bardzo arogancki próbowali go...rozwiń całość

  Jakiś czas temu, w tramwaju, kontrolerzy zatrzymali nastolatka bez biletu. Chłopak był nieco zakręcony, z widoczną niepełnosprawnością intelektualną. W sposób bardzo arogancki próbowali go zastraszyć i wyłudzić wszystkie pieniądze jakie miał przy sobie (ok. 50,-) W końcu ktoś się odezwał, bo sytuacja była lekko irytująca. Próbowaliśmy się dowiedzieć od panów czy takie są obowiązujące ich procedury... Po krótkiej, aczkolwiek ostrej wymianie zdań panowie kontrolerzy odpuścili i wysiedli rozwścieczeni, że kasa przeszła koło nosa, bo już ją trzymali w rękach...
  Może MPK zaostrzy kryteria przyjmowania do pracy, albo zacznie weryfikować poziom świadczonej pracy... Niestety żywy grosz potrafi nawet kontrolerom odebrać rozum i resztki kultury.
  Pozdrawiam wszystkich pasażerów MPK ;-)zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kanary są na umowach śmieciowych

  ror (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

  Trudno więc wymagać od nich rozumu i kultury. Chodzi o to, żeby skołować szybko kasiorę

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wyrazy współczucia!

  M. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 15

  Podsumowując: zamiast skasować bilety podsiadły dzieci ze szkoły specjalnej. Naprawdę współczuję. Proponuję organizację charytatywnej zbiórki na pokrycie kosztów mandatu i naprawy samochodu.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  BŁĄD W TYTULE

  Dominika Dębska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 12

  kANARY NIE MAJĄ ZASAD!!!!!!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To fakt,

  ddd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 8

  oni mają wyłącznie kwasy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  niesprawiedliwość

  matylda (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 31 / 7

  Niewinnej kobiecie czy dziecku, które źle się poczuło wlepią bezpodstawnie mandat na 200zł, a żula, który jeździ MPK jak król i to za darmo omijają szerokim łukiem. Dlaczego jedni mogą bezkarnie...rozwiń całość

  Niewinnej kobiecie czy dziecku, które źle się poczuło wlepią bezpodstawnie mandat na 200zł, a żula, który jeździ MPK jak król i to za darmo omijają szerokim łukiem. Dlaczego jedni mogą bezkarnie podróżować za darmo? Oczywiście wiadomo, że taki bezdomny nie zapłaci mandatu bo jak?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  niesprawiedliwość

  Dominika Dębska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 12

  Zgadzam się z tym w 100%,i nawet jak winne jest tu moje dziecko to 200 zł jest za wysokim mandatem.I jest to wielka niesprawiedliwość!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kontrolerzy to złodzieje

  Dominika Dębska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 28

  Mój syn wracając ze szkoły źle się poczuł nie miał pieniędzy na bilet i przejechał dwa przystanki tramwajowe dostał mandat 200 zł najwyższy jaki można dać odwołałam się bez skutku stwierdzili że...rozwiń całość

  Mój syn wracając ze szkoły źle się poczuł nie miał pieniędzy na bilet i przejechał dwa przystanki tramwajowe dostał mandat 200 zł najwyższy jaki można dać odwołałam się bez skutku stwierdzili że mogę spłacić na raty nie mam takiego zamiaru i chce odwołać się wyżej może ktoś wie gdzie mogę napisać uważam że bilety są i tak za drogie a mandat 200 zł,dla dziecka w wieku szkolnym jest zbyt wysoki zatrudniają lumpów z pod budki z piwem głodnych łatwych pieniędzy...zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Płać a dziecko ucz

  vic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Każdy mówi, źle się czuje, tylko jeden przystanek, bo pada deszcz, bo wypłata jutro.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Trzeba było zapłacić mandat w terminie

  piti (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  To by było 70 zł i nauczka dla dzieciaka że bez biletu się nie jeździ. Poza tym a) można kupić bilet u kierowcy b) są aplikacje na telefony dzięki którym zawsze można kupić bilet.

  Nie rozumiem o...rozwiń całość

  To by było 70 zł i nauczka dla dzieciaka że bez biletu się nie jeździ. Poza tym a) można kupić bilet u kierowcy b) są aplikacje na telefony dzięki którym zawsze można kupić bilet.

  Nie rozumiem o co ta heca - nie ma biletu - jest opłata za brak biletu - proste.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Maciek

  To kup dziecku (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 33 / 7

  To kup dziecki migawkę, a jakieś idiotyzmy wymyslasz


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To kup dziecku

  Maciek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 14

  A po co mam kupować migawkę skoro to była wyjątkowa sytuacja nie wymyślam żadnych idiotyzmów czyż bym uraziła jakiegoś kontrolera cwaniaczka bo nie wiem o co chodzi


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  chodzi o to, że jazda bez biletu, to kradzież

  mk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

  nie wiadomo kto tu stara się być cwaniaczkiem

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kontrolerzy to złodzieje

  Dominika Dębska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 16

  A po co mam kupować migawkę skoro to była wyjątkowa sytuacja nie wymyślam żadnych idiotyzmów czyż bym uraziła jakiegoś kontrolera cwaniaczka bo nie wiem o co chodzi


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Głupota

  Rescuer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 6

  Twoje dziecko źle się poczuje, nie będzie MPK dookoła, zobaczy taksówkę i wsiądzie, zamówi kurs. Dojedzie do domu, powie, że się źle czuje, nie zapłaci za przejazd i pójdzie do domu. Wybiegniesz do...rozwiń całość

  Twoje dziecko źle się poczuje, nie będzie MPK dookoła, zobaczy taksówkę i wsiądzie, zamówi kurs. Dojedzie do domu, powie, że się źle czuje, nie zapłaci za przejazd i pójdzie do domu. Wybiegniesz do zdenerwowanego taksówkarza i powiesz, że przecież źle się poczuł i ma prawo do darmowego przejazdu?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kontrolerzy to złodzieje

  Dominika Dębska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 22

  Ludzie wy jesteście psychiczni nie mam z wami o czy dyskutować,dziecko to dziecko nie pomyślało debilizm i znieczulica zaraz pomyślę że co drugi łodzianin to kanar..żal pl..


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jakie wychowanie, takie dziecko.

  Małgosia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 2

  Mój brat w wieku 8 lat poszedł do domu pieszo, 5 kilometrów. Bo zgubił bilet i nie przyszło mu do głowy jechać na gapę. Może Twoje dziecko postąpiło rozsądniej, ale złamało przepisy. Świetna...rozwiń całość

  Mój brat w wieku 8 lat poszedł do domu pieszo, 5 kilometrów. Bo zgubił bilet i nie przyszło mu do głowy jechać na gapę. Może Twoje dziecko postąpiło rozsądniej, ale złamało przepisy. Świetna okazja, żeby nauczyć je, jakie są tego konsekwencje. Zapłacić mandat, bez kombinowania. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .....

  D D (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 9

  Bez komentarza Małgorzato chyba każdy wie kto tu najbardziej kombinuje..

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kontrolerzy to złodzieje

  Dominika Dębska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 20

  Ludzie wy jesteście chorzy na głowę i nie mam o czym z wami rozmawiać...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Każdy złodziej złapany za rękę, twierdzi że to nie jego ręka

  ddd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 3

  lepiej już nic więcej nie pisz, ewentualnie wklej swoje zdjęcie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  codzienna praktyka kontrolerów

  vol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 5

  Na skutek awarii auta, również musiałem parę dni jeździć MPK. Wsiadłem sobie w tramwaj na Zgierskiej - wysokość Kauflanda. Za mną wparowały spocone przy kości kobiety i wpychają mi się na kasownik...rozwiń całość

  Na skutek awarii auta, również musiałem parę dni jeździć MPK. Wsiadłem sobie w tramwaj na Zgierskiej - wysokość Kauflanda. Za mną wparowały spocone przy kości kobiety i wpychają mi się na kasownik - OK, człowiek wyrozumiały nie będę się pchał. Skasowałem po nich bilet. Po 2 minutach zaczynają sprawdzać bilety i wyskakują do mnie z tekstem: "Pan jechał już dłużej i bilet jest nie ważny" Oczywiście rozpoczęła się nagonka na mnie i straszenie mnie kolegami za parę przystanków, jak nie wysiądę. Powiedziałem, że wysiądę jak wezwą policję. Panie temat Policji odpuściły, ale dalej na cały tramwaj robiły dantejskie sceny. Pojazd nie był monitorowany, a ja na całe szczęście robiłem zakupy 3 minuty przed tramwajem w sklepie obok, więc teleportacja na inne przystanki nie wchodziła w grę.
  Najbardziej bolało zwykłe chamstwo, które buzowało na cały tramwaj od tych kobietzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MPK

  KASIA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 16

  A Ja mam wy.. na MPK wszędzie jeżdżę moja ALFA 147 :) na skórach oraz climatronic :)


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  alfa

  vol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30 / 3

  pod warunkiem, że nie stoi w warsztacie, co się tym samochodom często zdarza :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pijaczki i beje

  l (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 2

  do takich kontrolerzy nawet się nie zbliżają, bo szansa na łapówkę = 0%

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jedna wielka ściema z tymi nagraniami

  pasażer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 12

  Panie Grochała ten Wasz monitoring to strasznie zawodny jest. W każdej sprawie gdzie jest potrzebny to okazuje się, że go nie ma, albo, że nagranie nie obejmuje zdarzenia. Reasumując działa wówczas...rozwiń całość

  Panie Grochała ten Wasz monitoring to strasznie zawodny jest. W każdej sprawie gdzie jest potrzebny to okazuje się, że go nie ma, albo, że nagranie nie obejmuje zdarzenia. Reasumując działa wówczas gdy jest na korzyść MPK a jak nie jak to coś zawsze jest z nim nie tak. Na 90% w tym przypadku jeżeli kobieta ma rację monitoring nic nie wniesie do sprawyzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo