Pasje i talenty artystyczne uczniów ZSP nr 1 w Łowiczu [Zdjęcia]

Iwona Więsek
Udostępnij:
Duża grupa uczniów ZSP nr 1 w Łowiczu wykazuje zainteresowania i uzdolnienia artystyczne. Podejmowane przez nauczycieli działania mają na celu zachęcenie młodzieży do samodzielnego rozwijania pasji i talentów. Tego typu edukacja uwzględnia zaangażowanie, pomysły, zakłada wyzwalanie własnej inicjatywy uczniów

Młodzież chętnie uczestniczy w przedsięwzięciach artystycznych zarówno w szkole, jak i poza szkołą, przygotowując uroczystości szkolne, programy kabaretowe, wieczornice poetyckie. Uczniowie uzdolnieni literacko pomagają w wyszukiwaniu i doborze tekstów, a uzdolnieni muzycznie dbają o oprawę instrumentalną i wokalną, sami proponują repertuar i propozycje te okazują się niezwykle trafne.

Młodzież bierze również udział w konkursach literackich, fotograficznych i plastycznych, odnosząc sukcesy.

Jednym z takich konkursów jest XXII Przegląd Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych, organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego i Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi.
Celem konkursu jest motywowanie uczniów do podejmowania nowych wyzwań związanych z własnymi zainteresowaniami literackimi i plastycznymi oraz rozwijanie wrażliwości twórczej. Konkurs jest organizowany w II etapach: szkolnym i wojewódzkim, a prace oceniane są w trzech kategoriach: twórczość fotograficzna, literacka i plastyczna.

5 stycznia 2018 r. Szkolna Komisja Konkursowa wybrała najciekawsze prace, które zostały zgłoszone do II etapu. Eliminacje konkursowe na etapie wojewódzkim zostaną przeprowadzone przez Komisję Konkursową powołaną przez dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi.

W II etapie konkursu udział weźmie pięcioro uczniów ZSP nr 1 w Łowiczu:
a)w kategorii twórczość literacka: Marcin Krawczak - uczeń klasy 3 Technikum kształcącego w zawodzie: technik mechatronik
b)w kategorii twórczość plastyczna: Natalia Dobrowolska - uczennica klasy 2 Technikum kształcącego w zawodzie: technik elektryk, Karolina Kołucka- uczennica klasy 2 Technikum kształcącego w zawodzie: technik mechatronik i Karolina Grzywacz- uczennica klasy 4 Technikum kształcącego w zawodzie: technik informatyk
c)w kategoriach: twórczość literacka i twórczość plastyczna: Klaudia Korejwo- uczennica klasy 1 Technikum kształcącego w zawodzie: technik informatyk i Mateusz Gładki- uczeń klasy 1 Technikum kształcącego w zawodzie: technik mechatronik.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie