Pasjonująca końcówka meczu - Widzew na szczycie tabeli

Nic nie zapowiadało takiej końcówki. W zaległym meczu pierwszej ligi koszykarki Widzewa prowadziły w Zgorzelcu z Basketem 30:21 do przerwy.

Trzecią kwartę łodzianki przegrały jednak 12:20 i ich przewaga stopniała. Na pięć minut przed końcem gospodynie prowadziły 54:51. Ważne punkty zdobyły Anna Kudelska i Ewelina Gala.
Po rzucie na 48 sekund przed końcem Wiktorii Stępień widzewianki prowadziły 61:58. Rywalki jednak zdobyły cztery punkty z rzędu i wyszły na prowadzenie 62:61. Zostało piętnaście sekund. Widzewianki mają charakter. Najpierw Natalia Giznka na 11 sekund przed końcem odzyskała prowadzenie dla drużyny trener Anny Chodery, później jednego wolnego trafiła Ewelina Gala, a gwoździem do trumny była celna trójka Anny Kudelskiej.
Dziesiąta wygrana stała się faktem. Łodzianki i Korona Kraków są na czele tabeli. Obie drużyny mają po dwie porażki.

Citronex UKS Basket Zgorzelec - Widzew Łódź 62:67 (7:12, 14:18, 20:12, 21:25)
Widzew Łódź: Ewelina Gala 17, Anna Kudelska 15, Wiktoria Stępień 12, Natalia Gzinka 12, Nikola Tomasik 5, Jagoda Bandoch 4, Małgorzata Chojnacka 2, Wiktoria Ozga 0, Oliwia Janicka 0. Trener: Anna Chodera.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0