Pasjonujące derby Łodzi ŁKS Commercecon - Grot Budowlani. Zdjęcia

Krzysztof Szymczak, Dariusz Kuczmera
To były pasjonujące derby. Trzymały w napięciu do ostatnich piłek meczu ŁKS Commercecon - Grot Budowlani. Mecz naszych siatkarek był doskonałą promocją miasta. Na wielkie brawa zasłużyły nie tylko siatkarki, ale i kibice.

Po pierwszym secie wygranym przez siatkarki ŁKS Commercecon 25:20 i przy prowadzeniu w drugim 24:21 wydawało się, że derby będą jednostronnym widowiskiem. Tymczasem siatkarki Grot Budowlanych dokonały czegoś niemożliwego. Małgorzata Lisiak odpowiedziała asem serwisowym (24:23), a Weronika Centka zatrzymała Klaudię Alagierską pojedynczym blokiem (24:24) - pisze siatka.org. Weronika Sobiczewska wyrzuciła piłkę w aut i chwilę później długą wymianę obijając blok rozstrzygnęła Zuzanna Górecka (27:25). Po takim wydarzeniu siatkarki prezesa Marcina Chudzika, który bardzo przeżywał mecz wygrały trzeciego seta i prowadziły 2:1 w meczu.
Wiewióry jednak się nie poddały. Bardzo dobra gra Weroniki Sobiczewskiej i Roberty Ratzke sprawiła, że ŁKS Commercecon zdeklasował rywalki 25:11 i doprowadził do tie-braeku.
ŁKS Commercecon w piątej partii przeważał, ale Grot Budowlani doprowadzali do remisu 5:5 i 12:12. Dobre zagrania Martyna Grajber i Weroniki Sobiczewskiej dały wygraną drużynie prezesa Huberta Hoffmana. Mecz był pasjonującym widowiskiem. Takie spotkania aż chce się oglądać.
Prezes Hubert Hoffman uhonorował byłą siatkarkę ŁKS Commercecon Izabelę Kowalińską. W ŁKS został zastrzeżony numer 14, z którym grała. Iza Kowalińska była też laureatką plebiscytu Sportowiec Roku w regionie łódzkim. Wygrała w 2017 roku.

ŁKS Commercecon - Grot Budowlani 3:2 (25:20, 25:27, 21:25, 25:11, 15:13)

ŁKS Commercecon: Roberta Ratzke 7, Veronica Jones-Perry 21, Klaudia Alagierska 8, Julita Piasecka 3, Martyna Grajber 12, Kamila Witkowska 17, Paulina Maj Erwardt (l) oraz Krystyna Strasz (l), Weronika Sobiczewska 18, Pietra Jukoski 1. Trener. Michal Masek.
Grot Budowlani: Monika Fedusio 13, Małgorzata Lisiak 4, Ana Cleger 22, Paulina Damaske 8, Weronika Centka 6, Martyna Łazowska 5, Justyna Łysiak (l) oraz Justyna Kędziora 1, Zuzanna Górecka 13, Maja Pelczarska, Julia Szczurowska 1. Trener: Jakub Głuszak.
MVP meczu Weronika Sobiczewska.

Inne mecze: #Volley Wrocław - Joker Świecie 3:0, Radomka - BKS Bielsko-Biała 2:3, Developres Rzeszów - Legionovia 2:3, MKS Kalisz - Chemik Police 1:3, Pałac Bydgoszcz - UNI Opole w poniedziałek o 17.30.