Paskudna seria porażek zakończona! AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź pokonał rywala

Łódzcy unihokeiści w minioną sobotą pokonali przed własną publicznością KS Lokomotiv Czerwieńsk wynikiem 8:4 i zrobili ogromny krok w kierunku utrzymania w Ekstralidze - informuje Kacper Tyczkowski.

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź do tego spotkania podchodzili „z nożem na gardle”. Seria słabych meczów, kończących się ich porażką spowodowała zagrożenie spadkiem. Przed sobotnim meczem zajmowali przedostatnią lokatę i wyprzedzali tylko… Lokomotiv, który tydzień wcześniej dość sensacyjnie pokonał Górali Nowy Targ. Świadomość wagi meczu podziałała na Akademików mobilizująco.
Od początku meczu ich gra wyglądała składniej niż rywali. Dochodzili do lepszych sytuacji strzeleckich, zaś rywale ograniczali się jedynie do kontrataków. Paradoksalnie pierwsza bramka padła po kontrze, ale w wykonaniu gospodarzy. Robert Krawczyk, atakujący Łodzian przechwycił piłkę lecącą w kierunku przeciwnika, minął go i dość szczęśliwie w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył w 10 minucie rywalizacji pierwszą bramkę dla swojego zespołu. Podobnie padła bramka na 2:0. Mateusz Kołodziejski odebrał piłeczkę rywalowi na własnej połowie, a następne popędził na bramkę, by sprytnym strzałem pokonać leżącego bramkarza. Jeszcze przed końcem 1 tercji goście wykorzystali niedokładność w szeregach „burgera”, zmniejszając straty.
Druga tercja miała zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg. Dwie bramki strzelili przyjezdni, a jedno trafienie za sprawą bardzo dobrze w tym dniu dysponowanego Roberta Krawczyka zaliczyli Łodzianie. Po 40 minutach gry na tablicy widniał wynik remisowy 3:3.
Trzecia odsłona spotkania to koncert w wykonaniu pierwszej formacji drużyny AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź. Bramki strzelali kolejno Mateusz Kołodziejski, Robert Krawczyk, Jan Dyśko i ponownie Krawczyk oraz Dyśko. Czerwieńsk również zdołał „ukuć”, ale zaledwie raz. Finalnie mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy 8:4. Wynik ten pozwolił na awans łódzkiego zespołu na 5 lokatę.
Na ogromne pochwały zasługuje cały zespół, który po „czarnej serii” nie załamał się i pracował nad poprawą sytuacji. Dodatkowy plusik należy postawić przy dwóch zdecydowanie wyróżniających się jednostkach: Robert Krawczyk (strzelec 4 bramek, wybrany najlepszym zawodnikiem meczu) oraz Patryk Przybylski (bramkarz Łodzian, w meczu bronił ze skutecznością 87,50%)
Kolejny mecz łódzcy unihokeiści rozegrają również przed własną publicznością 13 lutego o godz. 19:00 w hali Parkowej przy ul. Małachowskiego.
AZS PŁ Umed Cochise Burger Łódź – Lokomotiv Czerwieńsk 8:4 (2:1, 1:2, 5:1)
Bramki dla AZS-u PŁ Umed Cochise Burger Łódź: Robert Krawczyk (x4), Jan Dyśko (x2), Mateusz Kołodziejski (x2)
Skład AZS-u PŁ Umed Cochise Burger Łódź: Patrzyk Przybylski, Szymon Malicki, Karol Ankutowicz – Łukasz Wroński, Matusz Kołodziejski, Dawid Studziński, Marcin Hubicki, Kacper Tyczkowski, Robert Krawczyk, Kostek Michna, Jan Dyśko, Dawid Benkes, Przemysław Lichota, Michał Kozłowski