Paulina Piechota mistrzynią Polski, Aleksandra Knop z brązem. Pechowe miejsce Filipa Wypycha

Paulina Piechota jest multimedalistką. Medal podczas zimowych mistrzostw Polski wręcza jej trener Marcin Młynarczyk Łukasz Kasprzak
Paulina Piechota (UKS 190 Łódź) została mistrzynią Polski na 800 m dowolnym w pierwszym dniu zawodów w Zatoce Sportu w Łodzi. Uzyskała czas 8:41.95.

Brąz wywalczyła Aleksandra Knop (UKS 190) - 8:49.30. Ola przegrała jeszcze z Justyną Burską (AZS Olsztyn) - 8:49.04. To dystans typowo łódzki, bo czwarty czas uzyskała Milena Karpisz (AZS Łódź) - 8:52.13. Siódma była Karolina Piechota (UKS 190 Łódź), ósma Olivia Rajca (UKS 190), trzynasta Katarzyna Szlęk (Olimpijczyk Aleksandrów), siedemnasta Wiktoria Wrzesińska (UKS 190). Kolejne miejsca: 23. Maria Kostrzewska (UKS 190), 24. Zuzanna Juźwicka (Trójka), 25. Julia Szymańska (UKS 190), 26. Maja Mikołajczyk (UKS 149 Łódź), 29. Aleksandra Bednarek (UKS 149 Łódź).

Brązowe medale zdobyli: Tatiana Dąbrowska (UKS 190 Łódź) – na 200 m motylkiem, Jakub Balcerak (Trójka) na 200 grzbietem. Czwarte miejsce w finale na 50 dowolnym zajął Filip Wypych. Przegrał medal o 23 setne.

Na 1500 m wygrał Wojciech Wojdak (BOSiR Brzesko) 15.13,87, srebro zdobył Krzysztof Pielowski, a nie Patryk Pawlaczyk, jak podaliśmy zaraz po zawodach. Dziękujemy za zwrócenia uwagi.

Srebro na 4x200 dowolnym zdobyła sztafeta UKS 190 Łódź: Klaudia Skibiak, Karolina Piechota, Paulina Piechota, Aleksandra Knop.

Następne wyścigi:
Piątek, 25 maja

Kobiety: 200 m st. dowolnym , 50 m st. klasycznym , 100 m st. grzbietowym , 400 m st. zmiennym , 4 x 100 m st. dowolnym

Mężczyźni: 200 m st. dowolnym, 50 m st. klasycznym, 100 m st. grzbietowym, 400 m st. zmiennym, 4 x 100 m st. dowolnym

Sobota, 26 maja

Kobiety: 100 m st. motylkowym , 50 m st. grzbietowym , 200 m st. klasycznym , 400 m st. dowolnym , 200 m st. zmiennym

Mężczyźni: 100 m st. motylkowym, 50 m st. grzbietowym, 200 m st. klasycznym, 400 m st. dowolnym, 200 m st. zmiennym

Niedziela, 27 maja

Kobiety: 100 m st. dowolnym , 100 m st. klasycznym, 50 m st. motylkowym, 1500 m st. dowolnym, 4 x 100 m st. zmiennym

Mężczyźni: 100 m st. dowolnym, 100 m st. klasycznym, 50 m st. motylkowym, 800 m st. dowolnym, 4 x 100 m st. zmiennym.