Paweł Rychlik z Wielunia obejmie mandat posła po Grzegorzu...

  Paweł Rychlik z Wielunia obejmie mandat posła po Grzegorzu Schreiberze. Chciałby pracować w komisji zdrowia [ZDJĘCIA FILM]

  Daniel Sibiak

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Grzegorz Schreiber został marszałkiem województwa łódzkiego. A to oznacza, że będzie musiał zrzec się mandatu posła. Jego miejsce w poselskiej ławie zajmie 31-letni Paweł Rychlik, przewodniczący PiS w powiecie wieluńskim.
  Paweł Rychlik z Wielunia
  1/7
  przejdź do galerii

  Paweł Rychlik z Wielunia

  Przypomnijmy, że w ostatnich wyborach parlamentarnych, które odbyły się w 2015 roku PiS wywalczyło w okręgu sieradzkim siedem mandatów. Paweł Rychlik był ósmy z wynikiem 8,5 tys. głosów i to on ma prawo do objęcia mandatu po Grzegorzu Schreiberze.

  Paweł Rychlik, który z zawodu jest farmaceutą swoje miejsce w Sejmie widzi w komisji zdrowia.

  Paweł Rychlik w ostatnich wyborach samorządowych ubiegał się o fotel burmistrza Wielunia.
  W II turze nie udało mu się jednak pokonać urzędującego Pawła Okrasy. Zdobył za to najlepszy wynik spośród wszystkich kandydatów do Rady Miejskiej Wielunia. W tej sytuacji będzie musiał wybierać, czy chce być radnym czy posłem. Wybrał poselski mandat. A to oznacza, że jego miejsce w Radzie Miejskiej zajęłaby Anna Dziuba – Marzec, osoba z listy Prawa i Sprawiedliwości z kolejnym najlepszym wynikiem.

  W kadencji 2014-2018 Paweł Rychlik był radnym powiatu wieluńskiego.

  Grzegorz Schreiber marszałkiem województwa łódzkiego. Wybory zarządu województwa łódzkiego i prezydium sejmiku [RELACJA LIVE]

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo