Pech prześladuje piłkarki UKS SMS Łódź. Znów mecz z czołówką przegrany w końcówce [ZDJĘCIA]

Słowaczka Klaudia Fabova zepsuła humory piłkarkom, trenerom, prezesom i kibicom UKS SMS Łódź w ostatniej minucie wczorajszego meczu z AZS Wałbrzych. Strzeliła swojego siódmego gola w sezonie i zabrała punkt łodziankom. Do 90 minuty utrzymywał się bowiem bezbramkowy remis. Ostatnia minuta zdecydowała.

Stawką meczu z AZSWałbrzych był kontakt ze ścisłą czołówką. Teraz wałbrzyszanki uciekły na 10 punktów, nasze dziewczęta muszą się skupić, by odeprzeć atak pościgowej grupy i awansować do pierwszej szóstki. To zadanie realne do wykonania.
W meczach z silnymi przeciwnikami drużynę trenera Marka Chojnackiego prześladuje pech. Popatrzmy: 0:1 z Medykiem Konin po karnym już w 2 minucie, 1:2 z Górnikiem Łęczna po decydującym golu Gabrieli Grzywińskiej w 88 minucie, 0:1 z Czarnymi Sosnowiec po golu Słowaczki Patricii Fischerovej w 88 minucie.

Takie rezultaty świadczą o tym, że w drużynie UKS SMS drzemią ogromne możliwości i uczennice doskonałego trenera są w stanie nawiązywać równorzędną walkę z gigantami ekstraklasy. Prezes Janusz Matusiak może być spokojny, piłkarki zdobędą niezbędne doświadczenie i będą wygrywać z najlepszymi.

UKS SMS Łódź – AZS Wałbrzych 0:1 (0:0)
Gol: 0:1 Klaudia Fabova (90).
UKS SMS: Paturaj - Enjo, Zubchyk, Konat, Kurzawa - Zbyrad (70, Stanović), Dragunowicz (50, Achcińska), Parczewska (91, Molenda), Jedlińska (85, Turkiewicz) - Filipczak (75, Osińska), Karczewska. Trener Chojnacki. Trener: Marek Chojnacki.
Inne mecze: AZS Biała Podlaska – Górnik Łęczna 0:5, Czarni Sosnowiec – AZS Kraków 1:0, Polonia Poznań – Mitech Żywiec 1:1, GKS Katowice – Medyk Konin 1:3, Olimpia Szczecin – AZS Wrocław 0:0.