Pedofil skazany na 6 lat

  Pedofil skazany na 6 lat

  Tomasz Dębowski

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Na 6 lat pozbawienia wolności skazał Sąd Rejonowy w Kutnie oskarżonego o gwałt Roberta D. z Łęczycy. Wyrok nie jest prawomocny.
  Pedofil skazany na 6 lat.

  Pedofil skazany na 6 lat. ©Dziennik Łódzki/archiwum/Krzysztof Szymczak

  Przypomnijmy, że prokuratura w Kutnie zarzucała 23-letniemu Robertowi D. przestępstwa seksualne na trzyletniej dziewczynce. Mężczyzna miał bić i zgwałcić dziewczynkę. Oskarżony nie przyznał się do winy.

  Do przestępstwa - zdaniem prokuratury - doszło w listopadzie minionego roku w kamienicy przy ul. Mickiewicza w Kutnie. Łęczycanin, Robert D. , przebywał wtedy w mieszkaniu swej konkubiny. Pod nieobecność kobiety, w jej mieszkaniu miało dojść do kontaktu seksualnego z dziewczynką.

  Gdy kobieta wróciła do domu, zobaczyła, że jej córce coś się stało. Jak wynikało z prokuratorskiego śledztwa, dziewczynka krwawiła z okolic dróg płciowych. Zaniepokojona matka niezwłocznie powiadomiła o całym zajściu dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Sprawą - oprócz policji - zajął się także prokurator, który zadecydował o podjęciu działań wobec oskarżonego o pedofilię mężczyzny.

  23-latek został decyzją Sądu Rejonowego w Kutnie tymczasowo aresztowany. Sprawa trafiła na wokandę.

  W czerwcu, po kilku rozprawach, które ze względu na dobro dziewczynki i jej rodziny toczyły się za zamkniętymi drzwiami, zapadł wyrok. Sąd uznał oskarżonego za winnego zarzucanych mu czynów i wymierzył karę sześciu lat pozbawienia wolności.

  - My chcieliśmy siedmiu lat pozbawienia wolności, ale taki wyrok sądu w pełni nas satysfakcjonuje - mówi Sławomir Erwiński, prokurator rejonowy w Kutnie. - Odwoływać się więc od niego nie będziemy. Zresztą różnica pomiędzy karą, jaką my chcieliśmy, a karą, jaką wskazał kutnowski sąd, jest mała i nasze odwołanie i tak nie zostałoby przyjęte - uważa Sławomir Erwiński.

  Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny. Jak powiedział nam Sławomir Erwiński, oskarżony i obrońca zażądali od sędziego pisemnego uzasadnienia wyroku.

  - Z tego co wiem, apelacja z ich strony nie została dotąd złożona. Czy będzie? Tego nie wiem - dodaje prokurator.


  CZYTAJ TEŻ:
  Pedofil z Kutna aresztowany na miesiąc
  Kutnianin proponował seks przez internet dziewczynkom

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gwałcić go

  człek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

  do celi charakternych z dookoła go wrzucić!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gwałcić go

  człek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 8

  do celi charakternych z dookoła go wrzucić!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo