Pewna wygrana ŁKS CoolPack, dwie dogrywki koszykarek Widzewa w Krakowie

Bartłomiej Bartoszewicz to jedyny w obecnej drużynie ŁKSCoolPack koszykarz, który grał z łódzkim klubem w ekstraklasie. Obok Amerykanin Jermaine Mallet. Przydałby się dzisiaj Fot. Krzysztof Szymczak
Koszykówka. Przecież nie będą cały czas tak trafiać – uspokajał swoich podopiecznych trener ŁKSCoolPack Piotr Zych po pierwszej, przegranej kwarcie meczu z Turem Bielsk Podlaski, w której goście trafili sześć trójek.

Szkoleniowiec łodzian miał rację, w następnych kwartach przyjezdnym już tak trafiać się nie udawało. Powoli budowali swą przewagę łodzianie i przed czwartą kwartą prowadzili już wyraźnie. Znów przekroczyli setkę.
Niesamowity mecz stoczyły koszykarki Widzewa w Krakowie. Przegrywały już 11 punktami, ale potrafiły dogonić rywalki i doprowadziły do dogrywki. W przedłużonym czasie gry podopieczne trener Anny Chodery prowadziły już 74:69, ale gospodynie nie zamierzały się poddawać. Wyszły na prowadzenie 79:77 i do końca pozostało pięć sekund. Za pięć fauli spadły wiodące zawodniczki: Ewelina Gala (świetny mecz i 28 punktów), Anna Kudelska (bardzo dobry mecz i 17 punktów) oraz Natalia Gzinka (brawa i 14 punktów). Na parkiecie grały m.in. młode zawodniczki Oliwia Janicka, Natalia Tomasik i Julia Dresler. I właśnie Natalia Tomasik wyrównała na 79:79.
Do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była druga dogrywka. Zaczęła od celnego rzutu Jagoda Bandoch, dwa kolejne zdobyła Natalia Tomasik. Łodzianki prowadziły 83:81, ale wtedy straciły dziesięć punktów z rzędu. Na parkiecie nie było żadnej widzewianki z pierwszej piątki, bo po pięciu faulach spadły też Jagoda Bandoch i Wiktoria Stępień. Sędziowie widzieli tylko przewinienia łodzianek? Ani jedna krakowianka nie spadła za pięć fauli. Widzewska młodzież walczyła dzielnie na parkiecie, ale w końcówce nie dała rady. Dziewczętom i trenerce należą się wielkie brawa za walkę. Była to pierwsza porażka drużyny Widzewa w tym sezonie.

Koszykarze Księżaka Łowicz przegrali we własnej hali z AZS AGH Kraków, choć na 6 minut przed końcem prowadzili 83:77. W ciągu dwóch i pół minuty stracili jednak 10 punktów z rzędu. Arkadiusz Kobus zdobył 85 punkt, ale to goście rządzili na parkiecie, zdobyli tym razem 9 punktów z rzędu. Drużyna trenera Piotra Trepki nie miała prawa wygrać, jeśli w drugiej połowie czwartej karty zaprezentowali dwa fatalne okresy gry zakończone rezultatami 0:10 i 0:9.
W Wołominie cenne zwycięstwo odniosły koszykarki Grot F&F Automatyka Pabianice. To był bardzo wyrównany mecz. Na 3 minuty przed końcem notowaliśmy remis po 63, jednak większą odpornością nerwową wykazały się podopieczne trenera Piotra Rozwadowskiego. Trójka Natalii Danych, dwójka Magdaleny Grzelak i dwa celne wolne Aleksandry Janiak dały zwycięstwo drużynie z Pabianic.
Nazajutrz pabianiczanki przegrały po walce z AZS w Gdańsku. Nie pomogła świetna skuteczność Natalii Danych (26 punktów).
Pierwsza liga mężczyzn:
Księżak Łowicz –AZSAGHKraków 90:99 (25:30, 30:26, 19:15, 16:28)

Księżak Łowicz: Piotr Robak 20, Arkadiusz Kobus 16, Nikodem Kowalski 13, Mateusz Fatz 12, Michał Jankowski 12, Maksymilian Motel 7, Jakub Stanios 6, Daniel Dawdo 4, Michał Świderski 0, Kacper Kramarz 0. Trener: Piotr Trepka.
Druga liga mężczyzn:
ŁKS Coolpack Łódź – Tur Bielsk Podlaski 105:87 (26:30, 27:18, 20:20, 32:19)

ŁKSCoolPack Łódź: Norbert Kulon 22, Arkadiusz Świt 19, Bartosz Wróbel 17, Bartłomiej Bartoszewicz 17, Michał Mycko 13, Kacper Dominiak 7, Piotr Keller 7, Jakub Zapart 3, Karol Kołodziejczyk 0. Trener: Piotr Zych.
Pierwsza liga kobiet:
Grupa B
Korona Kraków – Widzew Łódź 92:85 (19:18, 23:18, 13:13, 14:20, pierwsza dogrywka 10:10, druga dogrywka 13:6)
Widzew: Ewelina Gala 28, Anna Kudelska 17, Natalia Gzinka 14, Nikola Tomasik 10, Jagoda Bandoch 8, Wiktoria Stępień 8, Julia Dresler 0, Oliwia Janicka 0, Wiktoria Ozga 0, Otylia Pawlak 0. Trener: Anna Chodera.
Grupa A:
AZSUniwersytet Warszawski - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 97:62 (17:18, 27:14, 29:22, 24:8)
UKSBasket: Alicja Jarząb 27, Kinga Stasinowska 12, Emilia Bołbot 6, Natalia Rudzińska 6, Aleksandra Rok 4, Natalia Donica 4, Natalia Rosińska 2, Joanna Byczkowska 1, Paulina Hnida 0, Joanna Szeklicka 0, Amelia Trybułowska 0. Trener: Adam Rajkowski.
Huragan Wołomin - Grot F&F Automatyka Pabianice 66:69 (20:20, 18:18, 18:17, 10:14)
AZS Uniwersytet Gdański - Grot F&F Automatyka Pabianice 69:60 (22:13, 10:17, 24:9, 13:21)
Grot F&F Automatyka Pabianice: Aleksandra Janiak 19 i 11, Magdalena Grzelak 14 i 18, Natalia Danych 14 i 26, Natalia Łopińska 7 i -, Patrycja Kirsz 6 i 0, Pola Kaźmierczak 5 i 3, Aleksandra Lorenz 4 i 2, Mariola Dzikowska - i 0. Trener: Piotr Rozwadowski.