Pewny awans siatkarek ŁKS Commercecon. Kibice ŁKS szczęśliwi. Z kim Łódzkie Wiewióry zagrają w półfinale?

Siatkówka. Najmniejszych kłopotów nie miały siatkarki ŁKS Commercecon z wywalczeniem awansu do drugiej rundy play-off TauronLigi.

Łódzkie Wiewióry w półfinale mistrzostw Polski spotkają się z BKS Bielsko-Biała, drużyną która dwukrotnie pokonała MKS Kalisz. W pierwszym meczu było 3:2 dla BKS, w drugim bielszczanki wygrały 3:0.
W półfinale gra się także do dwóch zwycięstw. Pierwszy i ewentualnie trzeci mecz odbędzie się w Łodzi.
Ełkaesianki wywalczyły awans do półfinału po dwóch gładkich zwycięstwach nad Pałacem – 3:0 w Łodzi i 3:0 w Bydgoszczy.

Trener Alessandro Chiappini po pierwszym wyraźnym zwycięstwie poważnie potraktował także rewanż, nie było najmniejszego rozluźnienia w drużynie, czy wystawiania rezerwowego składu. Nie grały jedynie poważnie kontuzjowana Klaudia Alagierska-Szczepaniak i lżej niedysponowana Zuzanna Górecka. Ta druga pojawiła się zresztą na parkiecie, ale dopiero w trzecim secie spotkania w Bydgoszczy.

Pierwszego seta ełkaesianki wygrały do 23, ale nie było wielkiej nerwówki, bo nasze dziewczęta prowadziły 24:21 i tylko na wygranie piłki setowej czekaliśmy dość długo. Wygrana w drugim secie była bardziej przekonująca, choć na początku prowadziły gospodynie 13:10. Po kilku następnych akcjach łodzianki wyszły na prowadzenie 16:14 i wygrały seta do 20.
Ełkaesianki śpieszyły się do domu (być może na końcówkę meczu Grot Budowlanych z Chemikiem Police) i wygrały też trzeciego seta szybko, łatwo i przyjemnie. MVP meczu została uznana Lana Scuka.

Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon 0:3 (23:25, 20:25, 13:25 )
ŁKS Commercecon: Julita Piasecka 5, Aleksandra Gryka 10, Roberta Ratzke 3, Lana Scuka 15, Kamila Witkowska 5, Valentina Diouf 13, Kinga Drabek (l) oraz Anastazja Hryshchuk 2, Angelika Gajer, Zuzanna Górecka 3, Natalia Dróżdż. Trener: Alessandro Chiappini.