PGE GKS Bełchatów nie ogląda się na rywali w I lidze

  PGE GKS Bełchatów nie ogląda się na rywali w I lidze

  Paweł Hochstim

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Bez spektakularnych transferów, bez inwestowania znacznych kwot pieniędzy budował drużynę na rozgrywki w pierwszej lidze PGE GKS Bełchatów i ta strategi przynosi zaskakujące efekty.
  Odkryciem sezonu jest Michał Mak, który w ostatnich trzech występach zdobył 5 bramek

  Odkryciem sezonu jest Michał Mak, który w ostatnich trzech występach zdobył 5 bramek ©Dariusz Śmigielski

  Trener Kamil Kiereś skomponował waleczny skład bez gwiazd, zdołał go szybko zintegrować i zbiera owoce. Z sześciu rywali bełchatowian tylko Okocimski Brzesko zdołał uniknąć porażki z PGE GKS, szczęśliwie remisując przy ul. Sportowej 1:1, dzięki trafieniu byłego ełkaesiaka Daniela Bruda z karnego w 87 minucie.

  Pięć zwycięstw bełchatowian ma mocną wymowę. Tylko drużyny lidera PGE GKS i wicelidera Dolcanu Ząbki jeszcze nie przegrały.

  Trudno oprzeć się wrażeniu, że drużyna trenera Kamila Kieresia optymalnie wykorzystuje swoje możliwości i szanuje dorobek boiskowy. Na ogół nie demoluje rywali, a wyjątkiem był mecz z GKS Katowice (5:0).
  Aż trzy z pięciu wygrała różnicą jednego gola, a wyżej pokonała oprócz katowiczan jeszcze tylko Olimpię w Grudziądzu (2:0). Odkryciem sezonu jest Michał Mak, który w ostatnich trzech występach zdobył 5 bramek. Kreatywnie gra jego brat Mateusz i bracia stali się indywidualnościami zespołu. Świetnym posunięciem było zatrudnienie doświadczonego bramkarza Arkadiusza Malarza, bo PGE GKS stracił najmniej goli w lidze (zaledwie 2).

  Jeśli bełchatowianie utrzymają dotychczasową regularność gry to jest szansa, że umocnią się na czele tabeli. Z trzema zespołami, które są najbliżej za ich placami grają bowiem w Bełchatowie: 14 września z Górnikiem Łączna, 28 września z Arką Gdynia i 26 października z wiceliderem Dolcanem Ząbki.

  Poza Bełchatowem i Dolcanem nie widać jeszcze drużyn zdeterminowanych w walce o awans do ekstraklasy. Zupełnie spuściły z tonu Flota Świnoujście i najbliższy rywal bełchatowian (niedziela, godz. 12.30 w Niecieczy) Termalica, które w minionym sezonie walczyły bezskutecznie o wejście do elity. W środku stawki są firmy, mające tradycje występów w ekstraklasie np. bardzo powoli odradzająca się Wisła Płock i wciąż tkwiący w kryzysie ekonomicznym GKS Katowice. Przebieg walki w ubiegłym sezonie wskazywał, że koncentruje siły i środki na przyszłość Olimpia Grudziądz, ale to się nie potwierdza w bieżącym sezonie.

  Nie ma więc murowanych kandydatów do ekstraklasy, co PGE GKS powinien wykorzystać. Może się bowiem okazać, że jest to wyjątkowa szansa awansu, jaka zdarza się raz na wiele lat. Po spadku drużyny do pierwszej ligi nie brakowało malkontentów, którzy wieszczyli, że to początek końca futbolu w Bełchatowie. Już dziś widać, że się bardzo pomylili.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo