PGE GKS Bełchatów przegrał sparing z Termaliką

Piłkarze PGE GKS przegrali pierwszy sparing tego lata
Piłkarze PGE GKS przegrali pierwszy sparing tego lata Dariusz Śmigielski
Piłkarze PGE GKS Bełchatów przegrali pierwszy sparing tego lata. Bełchatowianie ulegli w Gutowie Małym Termalice Bruk-Bet Nieciecza 2:3.

Trenerzy obu drużyn - Kamil Kiereś z PGE GKS i Dusan Radolsky z Termaliki - umówili się, że drużyny zagrają cztery kwarty po trzydzieści minut. Co ciekawe, Radolsky co pół godziny wymieniał jedenastkę piłkarzy, natomiast Kiereś zmiany zrobił dopiero po dwóch kwartach.

Pierwszym bramkarzem PGE GKS w tej chwili jest Damian Podleśny, choć szefowie klubu wciąż szukają bardziej doświadczonego golkipera. Mimo tego Podleśny w poniedziałek przedłużył kontrakt z bełchatowskim klubem. Pochodzący z Lubartowa 18-letni bramkarz związał się dwuletnim kontraktem z PGE GKS.

Klub podał terminarz meczów rundy jesiennej, które odbędą się w Bełchatowie. Ligowa premiera będzie miała miejsce w niedzielę, 28 lipca o godz. 18, a rywalem PGE GKS będzie Puszcza Niepołomice. W sumie jesienią bełchatowski zespół rozegra u siebie dwa mecze w niedziele, a siedem spotkań odbędzie się w soboty.

PGE GKS Bełchatów - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3

Gole: Michał Mak (54), Mateusz Mak (57) - Tomasz Foszmańczyk (8, 13), Bartosz Kopacz (102)

PGE GKS: (I i II kwarta): Podleśny - Basta, Wilusz, Witasik, Michalak - Mateusz Mak, Baran, Szymański (40, Niedzielski), Prokić, Wacławczyk (50, Szymański) - Michał Mak. (III i IV kwarta): Baranowski - Guzman, Sawala, Sznigir, Flis (90, Szymorek) - Zięba (90, Grzelak), Rachwał, Poźniak, Renusz, Bartosiak - Wroński (105, Rośniak). Trener: Kamil Kiereś.

Termalica: (I i III kwarta): Kasprzik - Ceglarz, Czerwiński, Pleva, Kiełb - Pawlusiński, Horvath, Kaczmarczyk, Foszmańczyk, Olszar - Drozdowicz. (II i IV kwarta): Pochroń - Piątek, Kopacz, Sołdecki, Moskal - Piotrowski, Pielorz, Rybski, Biskup, Downar-Zapolski (100, Foszmańczyk) - Wróbel. Trener: Dusan Radolsky.