PGE GKS Bełchatów utrzymał się w II lidze

Piłkarze PGE GKS Bełchatów kończą sezon w dobrych humorach
Piłkarze PGE GKS Bełchatów kończą sezon w dobrych humorach Dariusz Smigielski
Piłkarze PGE GKS Bełchatów w ostatnim wyjazdowym meczu sezonu II ligi wygrali z Rozwojem Katowice 2:0.

Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka postawili tym samym kropkę nad i w kwestii obrony miejsca w II lidze na przyszły sezon. Bełchatowianie, jak zapowiadali działacze i trener Mariusz Pawlak, chcą zająć jak najwyższe miejsce, choć jeszcze niedawno widmo spadku zaglądało im w oczy. Teraz PGEGKS ma szanse nawet na siódme miejsce w tabeli. Musi wygrać ostatni mecz i liczyć na porażkę Legionovii. Wtedy ten zespół nasza drużyna dogoni, ale ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

Po porażce z drużyną PGE GKS w trudnej sytuacji znalazł się sobotni rywal, czyli Rozwój Katowice. W ostatniej serii gra jednak z Gryfem, który ma już zapewnione utrzymanie. Może jednak zagrać dla Polonii Warszawa.
W meczu z Rozwojem w Katowicach bełchatowianie spotkali dobrego znajomego, czyli Grzegorza Fonfarę, który jeszcze pięć lat temu grał w zespole PGEGKS. Ale nawet ten zasłużony dla naszego regionu piłkarz nie był w stanie zatrzymać swych byłych kolegów.

W 51 minucie po wolnym piłkę wypuścił z rąk bramkarz Rozwoju Bartosz Soliński, a celną dobitką popisał się Bartłomiej Bartosiak. Strzelec gola zrehabilitował się w pełni za niewykorzystaną sytuację sprzed 10 minut. Po podaniu Dawida Flaszki Bartłomiej Bartosiak w sytuacji sam na sam chciał oszukać bramkarza gospodarzy, ale ten wygarnął piłkę spod nóg zawodnika PGE GKS.

Bełchatowianie byli lepsi i już do przerwy powinni prowadzić. Ale co się odwlecze.
Po uzyskaniu prowadzenia podopieczni trenera Mariusza Pawlaka kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Na osiem minut przed końcem przesądzili o zwycięstwie. Aktywny Dawid Flaszka otrzymał dalekie podanie i będąc w polu karnym pokonał bramkarza gospodarzy.

W ostatnim meczu sezonu bełchatowianie zmierzą się na własnym stadionie z Błękitnymi Stargard Szczeciński. To klub, którego wychowankiem jest widzewiak Wiesław Wraga. W sezonie 2014/2015 Błękitni byli na ustach wszystkich, bowiem dotarli do półfinału Pucharu Polski. Wyeliminowali Pogoń Siedlce, Chojniczankę, Gryf Wejherowo, GKSTychy, Cracovię i w półfinale po dogrywce przegrali z Lechem Poznań. Mieli szczęście w losowaniu.
W sobotę zapadły już decyzje o awansie do I ligi. W bezpośrednim meczu najlepszych drużyn II ligi Raków Częstochowa pokonał Odrę Opole 3:0. Obok tych zespołów awansowała też Puszcza Niepołomice, a Radomiak zagra w barażach.
Degradacja dotknie obok Polonii Bytom drużynę Olimpii Zambrów. Dwa pozostałe miejsca spadkowe zajmą dwie drużyny z trójki: Rozwój, Polonia, Kotwica.

Nas najbardziej cieszy dobra końcówka sezonu PGE GKS. Po pierwszej rundzie nasz zespół miał 18 punktów, wiosną zdobył już 24.

Rozwój Katowice - PGE GKS Bełchatów 0:2
Gole: 0:1 Bartłomiej Bartosiak (51), 0:2 Dawid Flaszka (81).
Rozwój: Soliński (56, Gocyk) - Mielnik, Czekaj, Murawski, Kowalski (29, Sobotka) - Szczepański (60, Przezak), Fonfara, Płonka, Trąbka (77, Tabiś), Marszalik - Kowalczyk. Trener: Tadeusz Krawiec

PGE GKS: Lenarcik - Klepczyński, Grolik (78, Bociek), Witasik, Pisarczuk - Dzięgielewski (71, Szymorek), Rachwał, Ryszka, Flaszka (90, Berłowski), Bartosiak - Ciechański (88, Zgarda). Trener: Mariusz Pawlak.