PGE Skra Bełchatów awansowała przed końcem meczu do ćwierćfinału Pucharu CEV

Trener zawodników PGE Skry Bełchatów Joel Banks i Wiktor Musiał podczas rewanżowego meczu 1/8 finału Pucharu CEV siatkarzy z Galatasaray Stambuł. Fot. PAP/Marian Zubrzycki
Po zwycięstwie 3:1 w Turcji w pierwszym meczu z Galatasaray Stambuł o awans do ćwierćfinału Pucharu CEV siatkarze PGE Skry Bełchatów w rewanżu we własnej hali postawili kropkę nad i.

Bełchatowianie ponownie zaczęli mecz bez mających kłopoty zdrowotne Dicka Kooya i Aleksandara Atanasijevicia. Obaj pojawili się w drugim secie. Pierwszy set, mimo wyrównanej walki, zakończył się wygraną podopiecznych trenera Joela Banksa 25:23. Do awansu potrzebny był jeszcze jeden wygrany set. Niestety, Turcy wyrównali. W trzecim secie gospodarze prowadzili już 24:20, ale pozwolili gościom wyrównać (24:24). Na szczęście dwa kolejne punkty bełchatowian dały im upragniony awans.
Kolejne sety nie musiały być rozgrywane, ale do takich rozwiązań nie dopuszczają przepisy. Stąd towarzyskie granie. Na parkiet weszli dublerzy - Dawid Gunia, Bartłomiej Janus, Jakub Rybicki, Robert Milczarek. Rywale zostawili trzech zawodników z pierwszej szóstki. Nasi dublerzy dzielnie walczyli, ale przegrali czwartego seta i grę towarzyską trzeba było jeszcze przedłużyć. Tie-break też wyrównany: 4:4, 9:9, 11:11, 13:13. Wtedy dwa punkty z rzędu zdobyli bełchatowianie i wygrali seta i mecz.

PGE Skra awansowała do ćwierćfinału Pucharu CEV, w którym zmierzy się z jedną z drużyn aktualnie grających w Lidze Mistrzów. 8 lutego w Czechach i 15 lutego w Bełchatowie PGE Skra zagra z czeskim zespołem Karlovarsko. To z tej drużyny przyszedł do Bełchatowa Lukas Vasina.

W niedzielę 29 stycznia o godz. 20:30 rywalem bełchatowian w spotkaniu 22. kolejki PlusLigi będzie natomiast Barkom Każany Lwów.
Zapowiada się kadrowa rewolucja w PGE Skrze Bełchatów. Z klubu mają odejść po sezonie Karol Kłos, Mateusz Bieniek i Aleksandar Atanasijević. Do bełchatowskiego klubu mają trafić Mateusz Poręba, Karol Burtyn oraz przyjmujący AZS Olsztyn Bartłomiej Lipiński. 26-latek niedawno zadebiutował w reprezentacji Polski, a w przeszłości grał w m.in. Treflu Gdańsk czy Cuprum Lubin.

PGE Skra Bełchatów - Galatasaray Stambuł 3:2 (25:23, 19:25, 26:24, 23:25, 15:13)
PGE Skra Bełchatów: Filippo Lanza 13, Mateusz Bieniek 12, Wiktor Musiał 19, Lukas Vasina 6, Karol Kłos 9, Grzegorz Łomacz 1, Jędrzej Gruszczyński (l) oraz Mihajlo Mitić 3, Dick Kooy 9, Aleksandar Atanasijević 1, Dawid Gunia 2, Bartłomiej Janus 3, Jakub Rybicki 6, Robert Milczarek. Trener: Joel Banks.