PGE Skra Bełchatów – BBTS Bielsko-Biała 3:0

Dariusz Śmigielski/archiwum
Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali BBTS Bielsko-Biała 3:0 w meczu 9. kolejki PlusLigi. Wygrana bełchatowskiej drużyny ani przez moment nie była zagrożona.

BBTS to beniaminek PlusLigi, który w tym sezonie wygrał dwa mecze. Bielszczanie przyjechali do Bełchatowa w roli Kopciuszka i w pierwszym secie – sprawiali wrażenie przestraszonych. Bełchatowski zespół znakomicie grał blokiem, zdobywając tym elementem sześć punktów. Bielszczanie bali się bełchatowskiej ściany i – próbując ją ominąć – często nie trafiali w boisko. W pierwszym secie PGE Skra wygrała aż 25:14.

Choć w drugim secie bielszczanie na początku postraszyli PGE Skrę zagrywką – zaserwowali aż cztery asy – to i tak wyraźnie przegrali. Bełchatowianie od początku do końca kontrolowali przebieg gry i nadal raz po raz blokowali rywali na siatce. Po dwóch setach np. Daniel Pliński miał na swoim koncie pięć punktowych bloków, co jest wynikiem zbliżonym do ideału.

W trzecim secie bielszczanie właściwie sami się poddali. Wyraźnie nie widzieli możliwości nawiązania walki z PGE Skrą i niespecjalnie starali się, by to ukrywać. Widać, że awans do play-off dla bielszczan jest nieosiągalnym celem.

PGE Skra Bełchatów – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:14, 25:17, 25:11)

PGE Skra: Uriarte, Antiga, Pliński, Wlazły, Conte, Wrona, Zatorski (libero) . Trener: Miguel Falasca.

BBTS: Kwasowski, Bućko, Buniak, Gonzalez, Błoński, Kalembka, Swaczyna (libero) oraz Akimenka, Vlk, Fijałek. Trener: Janusz Bułkowski.