PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 [ZDJĘCIA]

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali Indykpol AZS Olsztyn 3:1 i objęli prowadzenie w PlusLidze. Bełchatowianie są jedyną niepokonaną drużyną w tym sezonie, która do tego nie straciła nawet jednego punktu.

Skra Bełchatów, odkąd drużynę objął trener Miguel Falasca, nie przegrała ani jednego meczu, a rozegrała już dwa ligowe, jeden w Pucharze CEV i dziesięć sparingów. W niedzielę w Bełchatowie PGE Skra pozostała niepokonana, bo AZS przegrał 1:3. Niewiele brakowało, a olsztyński zespół zresztą nie wyjechałby z Bełchatowa bez punktu, bo w czwartym secie prowadził 5:1. Dobra gra blokiem PGE Skry sprawiła jednak, że jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną olsztynianie stracili prowadzenie.

- W tym momencie wiedziałem już, że nie stracimy punktu z AZS. Trzeba jednak powiedzieć, że olsztynianie mają naprawdę niezły zespół, który jest w stanie nieco namieszać. Myślę, że nikt się na mnie nie obrazi, jeśli powiem, że to był nasz najtrudniejszy rywal z dotychczasowych w tym sezonie - mówił Daniel Pliński, środkowy bełchatowskiego zespołu.

Bełchatowianie są zatem jedyną drużyną w PlusLidze, która nie przegrała jeszcze meczu. Widać, że od początku sezonu w wysokiej formie są najważniejsi gracze PGE Skry - Nicolas Uriarte, Mariusz Wlazły i Stephane Antiga. Ten ostatni, po nominacji na selekcjonera, zapowiadał, że w dobrym stylu zamierza zakończyć karierę. I na razie wygląda, że będzie umiał sobie z tym poradzić. Przez pierwsze trzy sety był najlepszym siatkarzem meczu w Bełchatowie.

PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:22, 26:24, 21:25, 25:20)

PGE Skra: Uriarte, Antiga, Pliński, Wlazły, Włodarczyk, Kłos, Zatorski (libero) oraz Brdjović, Maćkowiak, Tuia, Wrona. Trener: Miguel Falasca.

AZS: Dobrowolski, Buszek, Oivanen, Szymański, Łuka, Hain, Żurek (libero) oraz Łukasik, Sobala, Krzysiek. Trener: Krzysztof Stelmach.