PGE Skra Bełchatów ma stalowe nerwy. Zwycięski początek roku. Zdjęcia

Palec do góry Milada Ebadipoura mówi wszystko. Jest wygrana
Palec do góry Milada Ebadipoura mówi wszystko. Jest wygrana Fot. PGE Skra Bełchatów
Siatkówka. Nie myliliśmy się twierdząc, że forma siatkarzy PGESkry Bełchatów rośnie.

W niedzielę bełchatowianie odnieśli ósme zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi, bijąc piąty w tabeli GKSw Katowicach. Wygrana w trzecim secie była okupiona ciężką walką. Podopieczni trenera Mieszko Gogola po dwóch łatwo wygranych setach w trzecim zafundowali obserwatorom meczu prawdziwy horror. Ostatecznie wygrali, ale dopiero na przewagi 33:31.
Mecz w Katowicach trwał 85 minut, przy czym ostatni set – 34 minuty. Bełchatowianie zaprezentowali, że mają stalowe nerwy i nie wypuścili szansy z rąk. Mecz zakończył as serwisowy Dusana Petkovicia. MVP został Milad Ebadipour.
Kolejne spotkanie bełchatowianie rozegrają 9 stycznia, kiedy to w hali Energia podejmą Trefl Gdańsk.

GKSKatowice – PGESkra Bełchatów 0:3 (19:25, 22:25, 31:33)

PGESkra Bełchatów: Taylor Sander 14, Mateusz Bieniek 12, Dusan Petković 13, Milad Ebadipour 17, Norbert Huber 11, Grzegorz Łomacz 1, Kacper Piechocki (l) oraz Karol Kłos 1, Mihajlo Mitić 0. Trener: Mieszko Gogol.