PGE Skra Bełchatów. Mężczyźni z charakterem. Mamy bilety na mecz z Zenitem. Konkurs

Tadeusz Klocek
PGE Skra Bełchatów jest w coraz lepszej dyspozycji na finiszu rozgrywek PlusLigi i przed meczami ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Już w pierwszym secie siatkarze PGE Skry pokazali charakter. Przegrywali 15:20, by po kilku akcjach doprowadzić do remisu 21:21 i w końcówce wygrać seta. W drugim bełchatowianie obronili piłkę setową po udanym ataku Daniela Rodrigueza. PGE Skra w składzie z tym zawodnikiem, a zwłaszcza z będącymi w coraz lepszej dyspozycji Mariuszem Wlazłym i Arturem Szalpukiem to zupełnie inny zespół. Co prawda mistrzowie przegrali dwa następne sety, a w tie-breaku nie dali szans rywalowi.
Bełchatowianie już 14 marca o godz. 18 zagrają w Bełchatowie pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Zenitem Sankt Petersburg. Mecz w hali Energia w Bełchatowie obejrzy komplet widzów. Szkoda, że tego meczu nie udało się rozegrać w Atlas Arenie w Łodzi.

Bilety na mecz PGE Skry

O bilety było bardzo trudno, ale my mamy niespodziankę od działaczy PGE Skry dla fanów siatkówki. Ogłaszamy konkurs, w którym można wygrać dwa bilety. Trzeba prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: „Ile tytułów mistrza Polski zdobyła PGE Skra Bełchatów?” i przysłać mejla na adres [email protected]. Prosimy o napisanie, dlaczego warto pójść na mecz PGE Skry. Laureatów o nagrodzie poinformujemy mejlowo.

Zenit w Bełchatowie

Po spodziewanym sukcesie w dwumeczu z Zenitem (rewanż 20 marca o 17.30 w Sibur Arena w Sankt Petersburgu) nasi siatkarze zmierzą się w półfinale Ligi Mistrzów z lepszy w parze Dynamo Moskwa - Cucine Lube Civitanova. Mecze najlepszej czwórki zaplanowane są od 2 do 11 kwietnia. Może wtedy Atlas Arena będzie mogła spełnić swą rolę i przyjąć siatkarzy najlepszej polskiej drużyny?
Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:27, 25:27, 25:18, 25:22, 11:15)

PGE Skra: Milad Ebadipour 16, David Fiel Rodriguez 15, Mariusz Wlazły 20, Milan Katić 6, Karol Kłos 10, Grzegorz Łomacz 1, Kacper Piechocki (l) oraz Artur Szalpuk 9, Kamil Droszyński, Patryk Czarnowski, Robert Milczarek (l), Piotr Orczyk. Trener: Roberto Piazza.
PlusLiga: Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Czarni Radom 3:1, Chemik Bydgoszcz - Resovia 1:3,