PGE Skra Bełchatów na podium PlusLigi. Dziesiąta wygrana

Mikołaj Sawicki i Mateusz Bieniek
Mikołaj Sawicki i Mateusz Bieniek Fot. PGE Skra Bełchatów
Udostępnij:
Zgodnie z planem siatkarze PGE Skry Bełchatów od zwycięstwa rozpoczęli nowy rok.

Bełchatowianie wygrali dziesiąty mecz w Plus Lidze, tym razem pokonując Cuprum Lubin 3:1. Stracili seta, gdyż przy prowadzeniu 22:21 w drugim secie popełnili błąd przejścia, stracili punkt, który wybił ich z uderzenia i w taki oto sposób przegrali seta. W innych partiach bełchatowianie byli zdecydowanie lepsi.
MVP meczu: Mateusz Bieniek.
8 stycznia bełchatowianie zagrają w Iławie z AZS Olsztyn. Po tym spotkaniu PGE Skra nie wróci do Bełchatowa, a od razu wyleci do Bułgarii na mecz Pucharu CEV. Spotkanie z Neftochimikiem Burgas zaplanowano na 11 stycznia, na godz. 19 czasu lokalnego (godz. 18 w Polsce).

PGE Skra Bełchatów - Cuprum Lubin 3:1 (25:22, 23:25, 25:22, 25:20)
PGE Skra: Mateusz Bieniek 17, Aleksander Atanasijevic 19, Dick Kooy 15, Karol Kłos 11, Grzegorz Łomacz 5, Milad Ebadipour 6, Kacper Piechocki (l) oraz Mikołaj Sawicki 2, Robert Taht 1. Trener: Slobodan Kovac.
Inne mecze: Jastrzębski Węgiel - LUK Lublin 3:0, Projekt Warszawa - Czarni Radom 2:3, Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Stal Nysa 3:0.