PGE Skra Bełchatów na trzecim miejscu w PlusLidze. Starcie z mistrzem coraz bliżej

W bydgoskiej hali Łuczniczka siatkarzy PGE Skry Bełchatów wspierała liczna grupa wiernych kibiców Tomasz Czachorowski
PlusLiga. Siedemdziesiąt cztery minuty trwał mecz siatkarzy PGESkry Bełchatów w hali Łuczniczka przeciwko drużynie o nazwie Visła (wcześniej znanej jako Delecta, Transfer, Łuczniczka, Chemik).

Wygrana podopiecznych trenera Mieszko Gogola nie podlegała dyskusji. O poprzedniej wpadce z Cuprum Lubin w Bełchatowie wszyscy już zapomnieli.
MVP meczu został Mariusz Wlazły, który zdobył 14 punktów w tym meczu, ale doskonale grali też: Artur Szalpuk, Kacper Piechocki, Grzegorz Łomacz i Karol Kłos.
W pierwszym secie PGESkra prowadziła 15:12, by kilka minut później przeważać 24:15. W drugiej partii od stanu 13:9 bełchatowianie zdobyli osiem punktów tracąc tylko jednego.
To były kapitalne sety w wykonaniu drużyny PGESkry. W trzeciej partii nie grali już Milad Ebadipour i Grzegorz Łomacz, gospodarze nawiązali walkę, ale ulegli na przewagi.
Teraz przed siatkarzami PGE Skry kolejny mecz z outsiderem, a później starcie w Bełchatowie z Resovią i wyjazd do mistrza Polski.

4. kolejka PlusLigi:
Visła Bydgoszcz - PGE Skra Bełchatów 0:3 (19:25, 15:25, 27:29)
PGESkra: Jakub Kochanowski 7, Grzegorz Łomacz 1, Milad Ebadipour 9, Karol Kłos 9, Mariusz Wlazły 14, Artur Szalpuk 15, Kacper Piechocki (l) oraz Kamil Droszyński, Piotr Orczyk 3, Dusan Petković 2. Trener: Mieszko Gogol.
Inne mecze:
Czarni Radom – MKSBędzin 3:0, Cuprum Lubin – Asseco Resovia Rzeszów 1:3, Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa 0:3, AZSOlsztyn – GKSKatowice 3:2, Zaksa Kędzierzyn-Koźle – Aluron Zawiercie 3:1, .