PGE Skra Bełchatów najlepsza wśród Gigantów Siatkówki

PGE Skra Bełchatów
Siatkarze PGE Skry Bełchatów zakończyli przygotowania do sezonu z czterema wygranymi turniejami. W niedzielę w Szczecinie wygrali silnie obsadzony turniej Giganci Siatkówki

Właśnie w Szczecinie bełchatowianie mieli najpoważniejszych rywali, bo w turnieju Giganci Siatkówki mierzyli się z silnymi niemieckimi zespołami Berlin Recycling Volleys i VfB Friedrichshafen. I stracili w tej walce zaledwie jednego seta.

W organizowanym od kilku lat turnieju zawsze udział biorą dwie polskie i dwie zagraniczne drużyny, ale polskie zespoły nigdy nie grają ze sobą, a zatem każda drużyna rozgrywa po dwa spotkania. Bełchatowianie stoczyli zatem korespondencyjny pojedynek z ZAKSĄ.

Po sobotnich meczach, w których ZAKSA przegrała 0:3 z VfB Freidrichshafen, a bełchatowianie pokonali również bez straty seta zespół z Berlina było wiadomo, iż o pierwszym miejscu zdecyduje mecz PGESkry z VfB. Wprawdzie berlińczycy próbowali postawić się drużynie Philippe’a Blaina prowadząc w pierwszym secie 6:2, a w trzecim nawet 16:11. Doświadczenie i umiejętności były jednak po bełchatowskiej stronie, chociaż nawet na moment na boisko nie wyszli Mariusz Wlazły, Nicolas Uriarte czy Karol Kłos.

Cała trójka pojawiła się w wyjściowym składzie w niedzielę, gdy bełchatowski zespół walczył o wygraną w turnieju. Zespół z Friedrichshafen, prowadzony przez znanego w Polsce trenera Vitala Heynena, właściwie w każdym z setów sprawiał faworytom problemy. W pierwszej partii Niemcom udało się doprowadzić do gry na przewagi, w drugim w środkowej fazie prowadzili jeszcze 15:12, a w trzecim nawet zwyciężyli, przedłużając rywalizację o jednego seta. Przeciętnie radził sobie Uriarte, nerwowo w przyjęciu grał Artur Szalpuk, który po dwóch setach zmienił dobrze grającego Michała Winiarskiego. Ale, jako drużyna, bełchatowianie byli o klasę lepsi.

Bełchatowianie zakończyli zatem przygotowania do sezonu z czterema pucharami – prezydenta Krosna, burmistrza Kobyłki, prezydenta Bydgoszczy i Gigantów Siatkówki. W meczach sparingowych ponieśli tylko jedną porażkę, przegrywając na początku przygotowań z Asseco Resovią.

PGE Skra Bełchatów – VfB Friedrichshafen 3:1 (27:25, 25:20, 21:25, 25:19)