PGE Skra Bełchatów nie dała rady w starciu z mistrzem. W środę kolejny trudny mecz w Bełchatowie

Tylko w trzecim secie mógł zagrać Mariusz Wlazły, Artur Szalpuk był tylko zmiennikiem, Milad Ebadipour zdobył zaledwie 2 punkty – drużyna PGE Skry Bełchatów nie była sobą w starciu z mistrzem Polski Zaksą Kędzierzyn-Koźle, dodatkowo podrażnioną porażką z Vervą Warszawa.

Podopieczni trenera Mieszko Gogola nie dali rady mistrzom. Po dwóch przegranych setach, w trzecim Milana Katicia, Milada Ebadipour i Dusana Petkovicia zastąpili Mariusz Wlazły, Artur Szalpuk i Piotr Orczyk, ale i te roszady nie pomogły. Nasza drużyna gładko uległa mistrzom i liderom w ciągu 74 minut.
To dopiero druga porażka bełchatowian w tym sezonie. Były jednak także pozytywy tego spotkania. Imponował w grze blokiem środkowy Jakub Kochanowski.
Bełchatowianie największy kłopot mieli z przyjęciem zagrywki. Złe przyjęcie od razu ustawiało naszą grę. MVP meczu wybrany został Kamil Semeniuk z Zaksy.
Następny mecz nasi siatkarze zagrają w środę, a rywalem PGE Skry w hali Energia będzie Verva Warszawa. Bilety na to spotkanie można kupić na bilety.skra.pl.

PlusLiga:
Zaksa Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:22, 25:22, 25:18)

PGESkra: Grzegorz Łomacz 2, Milad Ebadipour 2, Jakub Kochanowski 12, Dusan Petković 5, Milan Katić 3, Karol Kłos 4, Kacper Piechocki (l) oraz Piotr Orczyk 1, Artur Szalpuk 2, Mariusz Wlazły 8, Robert Milczarek (l). Trener: Mieszko Gogol.
Inne mecze: Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk, Visła Bydgoszcz – GKSKatowice 2:3, Ślepsk Suwałki – AZSOlsztyn 3:1, Jastrzębski Węgiel – Aluron Zawiercie 3:0.