PGE Skra Bełchatów pokazała moc. Pokazała, kto rządzi w tej parze. Decyzja zapadnie w hali Energia w Bełchatowie

Uznaliśmy za sensację porażkę PGE Skry Bełchatów w pierwszym meczu pierwszej rundy play-off Plus Ligi. Był to chyba jednak wypadek przy pracy. W meczu rewanżowym w Olsztynie siatkarze PGE Skry rozbili AZS i wyrównali stan rywalizacji.

W pierwszym secie bełchatowianie wygrali 25:21, a w drugim zdeklasowali rywala - 25:13. W trzeciej partii trwała wyrównana walka - 13:13, 18:18, 20:20.
Po weryfikacji siatkarze PGE Skry objęli prowadzenie 22:21. Atak Dicka Kooya był po bloku. Później punkt zdobył Aleksander Atanasijević i było 23:22 dla bełchatowian. Gospodarze wyrównali. Błąd w ataku popełnił Aleksander Atanasijević i AZS przez chwilę miał piłkę setową (24:23). Sędziowie po kolejnej weryfikacji zmieniają decyzję. Piłka wyszła za boisko po bloku i to bełchatowianie mieli piłkę setową i meczową. Ostatni punkt zdobył Milad Ebadipour i PGE Skra w trzech setach rozbiła rywala.
Trzeci, decydujący mecz zostanie rozegrany we wtorek w hali Energia w Bełchatowie.

AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 0:3 (21:25, 13:25, 23:25)
PGE Skra: Mateusz Bieniek, Aleksander Atanasijević, Dick Kooy, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Milad Ebadipour, Kacper Piechocki (l) oraz Mikołaj Sawicki, Damian Schulz. Trener: Slobodan Kovac.

Trener Reprezentacji Polski mężczyzn Nikola Grbić podał listę 29 zawodników, z którymi chce rozpocząć pracę i których wraz ze sztabem bierze pod uwagę przy wyborze 25-ki na Siatkarską Ligę Narodów 2022. Wśród wybrańców trenera kadry jest trzech zawodników PGE Skry Bełchatów: rozgrywający Grzegorz Łomacz oraz środkowi Karol Kłos i Mateusz Bieniek. Kolejny sezon w reprezentacji Polski spędzi także Tomasz Pieczko, fizjoterapeuta PGE Skry.