PGE Skra Bełchatów powinna być druga w tabeli PlusLigi, a jest szósta

Kacper Piechocki, Milad Ebadipour i Mariusz Wlazły - skoncentrowani siatkarze PGE Skry Karolina Misztal
Takie wstydliwe mecze się zdarzają nawet najlepszym zespołom.

PGE Skra Bełchatów przegrała w Katowicach 0:3. W pierwszym secie lepsi byli gospodarze. Wykazali lepszą odporność nerwową i popełnili mniej błędów. Przy stanie 22:22 potrójny blok katowiczan zatrzymał Mariusza Wlazłego, później skutecznie zaatakował Karol Butryn. GKS prowadził 24:22, jeszcze w aut zagrywał Bartłomiej Krulicki, ale kolejny atak Emanuela Kohuta ucieszył kibiców w katowickiej hali i trenera GKS, dobrze nam znanego Piotra Gruszkę.

Drugi set też nie napawał optymizmem. PGE Skra przegrywała już 3:8. Trener Roberto Piazza dokonuje zmian i wynik też się zmienia - na naszą korzyść. Przegrywamy tylko 9:10, ale znów tracimy aż pięć punktów z rzędu. Sześciopunktowe prowadzenie siatkarze gospodarzy utrzymują do końca seta, a nawet je powiększają. GKS wygrywa seta do 17. Robi się nerwowo.

Ten stan udziela się także bełchatowianom. Kiedy się bardzo chce, rzadko kiedy udaje się realizować plan. W trzecim secie PGE Skra przegrywała 11:14, a później 13:18. W tym meczu drużynie mistrzów Polski zupełnie nic nie wychodziło. Takie wstydliwe mecze się zdarzają. Błędy popełniają wszyscy. Trzeciego seta siatkarze PGE Skry przegrali do 19.

Gdyby bełchatowianie zdobyli trzy punkty, czego przecież można było się spodziewać, dogoniliby wicelidera tabeli. A tak spadli na szóste miejsce, bo wyprzedziła ich Warta. W sobotę do Bełchatowa przyjeżdża Stocznia Szczecin.

GKS Katowice - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:23, 25:17, 25:19)

PGE Skra: Artur Szalpuk, Milad Ebadipour, Mariusz Wlazły, Jakub Kochanowski,Grzegorz Łomacz, David Fiel Rodriguez, Kacper Piechocki (l) oraz Renee Teppan, Milan Katić, Kamil Droszyński. Trener: Roberto Piazza.

Inne mecze: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 3:2, Cuprum Lubin -Jastrzębski Węgiel 2:3, Onico Warszawa - AZS Olsztyn zakończył się późno, Warta Zawiercie - Trefl Gdańsk 3:2, Czarni Radom - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 0:3. Stocznia Szczecin - MKS Będzin 19.12