PGE Skra Bełchatów reżyserem emocjonującego widowiska

Mariusz Wlazły wrócił do mistrzowskiej formy
Mariusz Wlazły wrócił do mistrzowskiej formy Krzysztof Szymczak
Dwie godziny trwał bój siatkarzy PGE Skry Bełchatów o zwycięstwo nad Treflem w Gdańsku. Trzy z czterech setów kończyły się na przewagi. To najlepiej świadczy o bardzo wysokiej dawce emocji.

Pewna wygrana za trzy punkty nad czwartym w tabeli Treflem ma swoją wymowę. Nasi siatkarze przegrali tylko pierwszego seta, choć prowadzili w nim 16:13. Trzymał w napięciu drugi set. Było 24:24, 25:25, a o naszym sukcesie zadecydowały ataki Bartosza Bednorza i Milada Ebadipoura.

W czwartym secie wicemistrzowie prowadzili już 21:18, ale zafundowali nam kolejną dawkę przeżyć. Gospodarze wyrównali, było 22:22, 24:24. Mecz zakończył Mariusz Wlazły, który został MVPspotkania – zdobył 30 punktów. Cieszy powrót tego zawodnika do mistrzowskiej formy.

W środę bełchatowianie grać będą we własnej hali mecz o awans do Final Four Pucharu Polski z Resovią. Początek o godz. 18.

Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 1:3 (28:26, 25:27, 21:25, 24:26).
PGE Skra: Milad Ebadipour 12, Karol Kłos 7, Mariusz Wlazły 30, Bartosz Bednorz 15, Srecko Lisinac 7, Grzegorz Łomacz, Kacper Piechocki (l) oraz Szymon Romać 2, Marcin Janusz, Nikołaj Penczew, Patryk Czarnowski 2, Aleksandar Nedeljković 1, Robert Milczarek (l). Trener: Roberto Piazza.