PGE Skra Bełchatów spadła na czwarte miejsce w tabeli PlusLigi

Kibice martwią się, że ich PGE Skra jest bez formy
Kibice martwią się, że ich PGE Skra jest bez formy PGE Skra Bełchatów
PlusLiga. Siatkarze PGE Skry Bełchatów stracili miejsce na podium. Do końca fazy zasadniczej jeszcze tylko trzy kolejki spotkań.

Siatkarze PGE Skry Bełchatów walczyli w Zawierciu. Rywal postawił trudne warunki naszej drużynie. W pierwszym secie od stanu 14:14, gospodarze uzyskali lekką przewagę, uciekli na dwa punkty: 18:16, 20:18, 22:20. W samej końcówce ważne punkty dla Aluronu zdobył Mateusz Malinowski i gospodarze wygrali seta do 21.
Drugi set należał do siatkarzy z Bełchatowa. Od stanu 7:7 nasz zespół zdobył kolejno pięć punktów. Uzyskaną przewagę bełchatowianie dowieźli do końca seta.
Kiedy wydawało się, że PGE Skra złapała właściwy rytm gry, w trzecim secie przewagę osiągnęli lepiej grający gospodarze. Wygrali seta do 20.
W czwartej partii siatkarze z Zawiercia nie wypuścili szansy z rąk. Bełchatowianie nie potrafili nawiązać równorzędnej walki z niżej notowanym rywalem. PGESkra przegrała seta do 14, jak z Vervą. Kontuzje Milada Ebadipoura (pojawił się w trzecim secie) i Artura Szalpuka jest trudny do zatuszowania.
Bełchatowianie zagrają jeszcze u siebie z Czarnymi Radom, z Resovią w Rzeszowie i AZS Olsztyn w Bełchatowie.

Aluron Zawiercie – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:21, 20:25, 25:20, 25:14)
PGESkra: Piotr Orczyk 8, Jakub Kochanowski 16, Dusan Petković 13, Milan Katić 6, Karol Kłos 9, Grzegorz Łomacz, Kacper Piechocki (l) oraz Kamil Droszyński, Mariusz Wlazły 4, Robert Milczarek, Milad Ebadipour 5. Trener: Mieszko Gogol.
Inne mecze: Ślepsk Malow Suwałki – Czarni Radom 1:3, Zaksa Kędzierzyn-Koźle – Trefl Sopot 3:2, Jastrzębski Węgiel – Resovia 3:0, Verva Warszawa – GKS Katowice 3:2, Visła Bydgoszcz – Cuprum Lubin.