PGE Skra Bełchatów wręczyła prezent jak... Mikołaj. Ale to nie te święta

Kibice PGE Skry Bełchatów
Kibice PGE Skry Bełchatów Grzegorz Gałasiński
W rezerwowym składzie siatkarze PGE Skry Bełchatów przystąpili do meczu z ostatnim w tabeli PlusLigi zespołem Społem Kielce.

Pierwszoplanowi zawodnicy: Mariusz Wlazły, Srecko Lisinac, Grzegorz Łomacz i Milad Ebadipour oglądali z ławki rezerwowych, jak w pierwszym secie bełchatowianie planowo wygrywają do 20.

Drugi set był jednak zimnym prysznicem dla kibiców wicemistrzów Polski. Trwała wyrównana walka do stanu 13:12 dla PGESkry i wtedy niespodziewanie gospodarze zdobyli cztery punkty z rzędu. Kolejna czteropunktowa seria Społem miała miejsce od stanu 18:16 do 22:16. Na parkiet w tym secie wchodził już Milad Ebadipour, ale nie udało się wygrać tej partii, choć do końca walczyli nasi siatkarze i doprowadzili nawet do stanu 23:24.

W trzecim secie na boisku pojawili się Mariusz Wlazły i Grzegorz Łomacz i gra wicemistrzów Polski nabrała rumieńców. Bełchatowianie utrzymywali bezpieczną przewagę do końca.

Czekaliśmy na łatwe zwycięstwo w czwartym secie. Tymczasem skończyło się porażką. To prezent Skry dla Społem w stylu świętego Mikołaja, ale przecież to nie te święta. Zamiast przygotowywać święconkę, musieliśmy oglądać tie-break. A w nim przeważało... Społem 6:3. Skra odrobiła straty pięcioma punktami z rzędu. Sprezentowała tylko jeden punkt, wygrała tie-break do 13.

Dziś (sobota) o godz. 16 w Atlas Arenie ŁKS Commercecon w meczu Ligi Siatkówki Kobiet podejmuje w zaległym meczu ostatni w tabeli MKS Dąbrowa Górnicza. Grot Budowlani Łódź zagrają w Legionowie dopiero w czwartek 5 kwietnia.

Społem Kielce – PGE Skra Bełchatów 2:3 (20:25, 25:23, 19:25, 25:18, 13:15)
PGE Skra: Nikołaj Penczew, Patryk Czarnowski, Szymon Romać, Bartosz Bednorz, Karol Kłos, Marcin Janusz, Robert Milczarek (l) oraz Milad Ebadipour. Trener: Roberto Piazza.

Inne mecze: Trefl Gdańsk - Czarni Radom 3:0, Cuprum Lubin - Łuczniczka Bydgoszcz 2:3, AZS Olsztyn - Onico Warszawa 3:1, Asseco Resovia - GKS Katowice 3:0, Jastrzębski Węgiel - MKS Będzin 3:0, Warta Zawiercie - Espadon Szczecin 1:3. 31.03: BBTS Bielsko-Biała - Zaksa Kędzierzyn-Koźle