PGE Skra Bełchatów wygrała dziesiąty mecz z rzędu. PGE Skra Bełchatów na czele PlusLigi

PGE Skra Bełchatów
Po bardzo dobrej grze siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali Trefl Gdańsk we własnej hali 3:0.

To dziesiąte z rzędu zwycięstwo bełchatowian. PGE Skra awansowała na pozycję lidera tabeli Plus Ligi. Ma 46 punktów. Druga jest Verva 45 (gra dzisiaj z MKS Będzin), a trzecia Zaksa - 43 (gra dzisiaj ze Ślepskiem).
MVP meczu PGE Skra - Trefl: Milan Katić

Przed spotkaniem prezesi PGE Skry Konrad Piechocki i Grzegorz Stawinoga wręczyli upominki Michałowi Winiarskiemu i Dominikowi Posmykowi, którzy ostatnie lata spędzili w bełchatowskim klubie.

Pierwszy set był emocjonujący. Przy stanie 23:23 dwie ostatnie piłki wykorzystali Jakub Kochanowski i Norbert Huber. Podobnie było w drugiej partii. Trefl prowadził 21:20, ale końcówka należała do gospodarzy. Trzeci set także stał na wysokim poziomie, a bełchatowianie wygrali do 21. Cały mecz trwał półtorej godziny.

Kolejne spotkanie PGE Skra zagra w niedzielę - na wyjeździe ze Ślepskiem Malow Suwałki.

PGE Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk 3:0 (27:25, 25:22, 25:21)
PGE Skra: Milan Katić 10, Jakub Kochanowski 14, Dusan Petković 10, Artur Szalpuk 14, Norbert Huber 9, Grzegorz Łomacz 1, Kacper Piechocki (l) oraz Mariusz Wlazły, Kamil Droszyński Piotr Orczyk. Trener: Mieszko Gogol.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani