PGE Skra Bełchatów wygrała z Vervą Warszawa bez Taylora Sandera. Teraz Zenit. Zdjęcia

Siatkówka. Przedostatni mecz fazy zasadniczej PlusLigi rozegrali siatkarze PGESkry Bełchatów. I odnieśli cenne zwycięstwo.

Bełchatowianie musieli sobie radzić bez Taylora Sandera, który doznał kontuzji podczas spotkania Ligi Mistrzów z Zenitem Kazań. Amerykanin ma stan zapalny w kolanie i potrzebuje czasu, by się wyleczyć oraz wrócić do pełnych treningów. Nie grał również kontuzjowany Bartosz Filipiak. A przecież drużyna Skry w tym tygodniu wyleci do Kazania na rewanżowy mecz Ligi Mistrzów z Zenitem (4 marca o 18). Później czeka ją ostatni mecz rundy zasadniczej Plus Ligi - 9 marca PGE Skra zmierzy się z MKS Będzin.
Mecz z Vervą ułożył się źle. Pierwszego seta wygrali goście do 17, ale w drugim lepsi byli bełchatowianie – do 20.
Niezwykle emocjonujący był set trzeci. Ważyły się losy, czy wygramy za trzy, czy też nie. Notujemy remisy 21:21, 22:22, 23:23. Milad Ebadipour blokuje i PGE Skra ma piłkę setową. W odpowiedzi silny atak Bartosza Kwolka. Obie drużyny walczą do stanu 27:27. Wtedy do głosu dochodzą siatkarze trenera Mieszko Gogola. Najpierw Norbert Huber, a później Milan Katić zdobywają ważne punkty. Set dla gospodarzy. 29:27.
Czwarty set należał zdecydowanie dla bełchatowian. Mecz zakończył numer 1 naszej drużyny – DusanPetković. Otrzymał tytuł MVP meczu. PGESkra odniosła bardzo cenne zwycięstwo. To był mecz walki. Bełchatowianie rozkręcali się z każdą akcją, grali coraz lepiej i skończyli na wysokim C. Bełchatowianie potrafili zatuszować brak kontuzjowanego Taylora Sandera.

PGESkra Bełchatów – Verva Warszawa 3:1 (17:25, 25:20, 29:27, 25:19)

PGESkra Bełchatów: Milad Ebadipour 10, Mateusz Bieniek 15, Dusan Petković 15, Milan Katić 10, Karol Kłos 3, Grzegorz Łomacz 1, Kacper Piechocki (l) oraz Mikołaj Sawicki, Norbert Huber 3. Trener: Mieszko Gogol.
Inne mecze: GKSKatowice – AZSOlsztyn 3:1, Zaksa Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin 2:3, Stal Nysa – Warta Zawiercie 2:3, Ślepsk Suwałki – MKSBędzin.