PGE Skra przegrywa w hicie PlusLigi

Redakcja
Siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali przed własną publicznością z ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 21:25, 19:25) w hicie siatkarskiej PlusLigi.

Zarówno gospodarze jak i goście przystąpili do meczu osłabieni kadrowo. W zespole Skry zabrakło kontuzjowanych: Michała Bąkiewicza i Michała Winiarskiego. W drużynie Zaksy - Sebastiana Świderskiego i Jurija Gladyra.

W pierwszym secie goście prowadzili już różnicą czterech punktów, ale siatkarze Skry potrafili doprowadzić do remisu 23:23. Decydujące jednak słowo należało do Zaksy. Zespół z Kędzierzyna-Koźla pierwszy opanował emocje, zagrał spokojnie i konsekwentnie, a siatkarzom Skry zabrakło precyzji.

Początek drugiego seta nie zapowiadał porażki mistrzów Polski. Bełchatowianie prowadzili już 13:8 i wydawało się, że tę przewagę utrzymają do końca. Od tego jednak momentu zaczęli dominować goście, którzy wykazali się większym spokojem i dojrzałością w grze. Konsekwentnie odrabiali straty, by pewnie wygrać seta.

Ostatnia partia była wyrównana tylko do stanu 8:8. Później z minuty na minutę przewagę zdobywali siatkarze Zaksy. Gospodarzy "ogarnęła" niemoc, brak pewności i wiary. Goście zagrali z determinacją pewnie wygrywając trzeciego seta i całe spotkanie. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Paweł Zagumny.

Trener bełchatowian Jacek Nawrocki przyznał, że jeszcze przed spotkaniem miał obawy o przyjęcie zagrywki, bo kontuzjowani są Winiarski i Bąkiewicz, a to są zawodnicy, którzy najlepiej przyjmują. Jednak - jego zdaniem - to nie przez przyjęcie Skra przegrała mecz, ale przez "wiele błędów na tzw. wysokiej piłce".

Z kolei trener Krzysztof Stelmach wiedział, że gospodarze zagrają w osłabieniu, mogą mieć problemy z przyjęciem zagrywki i to w stu procentach jego zawodnicy wykorzystali.

***

PGE Skra Bełchatów: Konstantin Cupkovic, Miguel Angel Falasca, Bartosz Kurek, Marcin Możdżonek, Daniel Pliński, Mariusz Wlazły, Paweł Zatorski (libero) - Aleksander Atanasijevic, Robert Milczarek, Paweł Woicki

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Patryk Czarnowski, Wojciech Kaźmierczak, Antonin Rouzier, Michał Ruciak, Guillaume Samica, Paweł Zagumny, Piotr Gacek (libero) - Grzegorz Pilarz.