PGE Skra zatrzymała wicelidera. Kontuzja Karola Kłosa

MVP meczu z Czarnymi Radom został rozgrywający PGE Skry Bełchatów Grzegorz Łomacz (nr 15) Sylwia Dąbrowa
Bardzo trudnego rywala, niespodziewanego wicelidera tabeli z Czarnych Radom miała drużyna mistrzów Polski z Bełchatowa.

Początek jakby sparaliżował PGE Skry, bo w pierwszym secie przegrywała 2:7, 4:10, 9:17. Takiego początku mało kto się spodziewał. To był mecz do jednej bramki. Bełchatowianie przegrali seta do 16.

Drugi był już poprawny w wykonaniu podopiecznych trenera Roberto Piazzy. W wyrównanej końcówce obie strony ryzykowały zagrywką, często nieskuteczną. O zwycięstwie przesądził blok Artura Szalpuka.

Trzecia partia od stanu 16:16 była popisem Artura Szalupka i Mariusza Wlazłego. Głównie dzięki ich akcjom mistrzowie uciekli na 21:17. Takiej przewagi gospodarze nie zmarnowali i znów Artur Szalpuk postawił kropkę nad i.
Wtedy pojawiła się realna szansa na wygranie ważnego meczu za trzy punkty. I siatkarze PGE Skry Bełchatów takiej szansy nie wypuścili z rąk. Nie pomogły wskazówki i przerwy ze strony trenera Czarnych, byłego siatkarza Skry Bełchatów Roberta Prygla. To siatkarz, który był laureatem plebiscytu Sportowiec Roku Dziennika Łódzkiego.

Bełchatowianie zdecydowanie przeważali i wygrali seta do 19. MVP meczu wybrany został Grzegorz Łomacz, który nie tylko perfekcyjnie wykonywał swoją podstawową robotę na rozegraniu, ale też zdobył punkt blokiem.

Radość ze zwycięstwa zmąciła groźna kontuzja Karola Kłosa w trzecim secie. Środkowy bełchatowskiej PGE Skry po skoku do bloku doznał kontuzji i został odwieziony do szpitala.

PGE Skra Bełchatów ma już tylko jedno zwycięstwo mniej od Czarnych i Onico Warszawa. Zespół Onico Warszawa jeszcze bez Bartosza Kurka pokonał Trefl w Gdańsku. Po rozstaniu ze Stocznią Szczecin MVP mistrzostw świata związał się kontraktem do końca sezonu z Onico. Stocznia przeżywa kłopoty finansowe, stąd najlepszy siatkarz czempionatu stał się wolnym zawodnikiem. Nie przeszkadzało mu to, że trenerem Onico jest przecież Stephane Antiga, który nie powołał Kurka na mistrzostwa świata 2014, choć powinien. Obaj panowie podali sobie ręce i zapomnieli o tamtym konflikcie. Zaskakujące, że Onico spełniło żądania finansowe atakującego. Wydawało się, że zarobki w granicach miliona dolarów rocznie może zagwarantować tylko któryś z rosyjskich klubów. Onico pewnie płaci mniej, bo przecież kiedyś ze Stoczni Kurek wyciągnie należne wynagrodzenie. Propozycji zatrudnienia Bartosza Kurka nie składał tym razem Konrad Piechocki, prezes PGE Skry Bełchatów.

W środę bełchatowianie zagrają w Katowicach z GKS. Są faworytami i jeśli szybko zregenerują siły, powinni wygrać za trzy punkty. Bardziej zmęczeni mogą być katowiczanie, którzy w poniedziałek dopiero grają w Będzinie z najsłabszym w tabeli MKS. 15 grudnia o 14.45 dojdzie w Bełchatowie do ciekawego meczu ze Stocznią Szczecin. Drużyna ostatnio pokonała drogę z finansowego nieba do piekła.
Pamiętajmy, że jeszcze przed świętami, dokładnie 18 grudnia bełchatowianie zagrają wyjazdowy mecz drugiej kolejki Ligi Mistrzów z Masseik.

PGE Skra Bełchatów – Czarni Radom 3:1 (16:25, 25:23, 25:21, 25:19)
PGE Skra: Karol Kłos 3, Grzegorz Łomacz 3, Milad Ebadipour 9, Jakub Kochanowski 9, Mariusz Wlazły 17, Artur Szalpuk 20, Kacper Piechocki (l) oraz Kamil Droszyński 1, Renee Teppan, Dabid Fiel Rodriguez 4, Piotr Orczyk 2. Trener: Roberto Piazza.
Inne mecze: Chemik Bydgoszcz - Stocznia Szczecin (przełożony), MKS Będzin - GKS Katowice (dziś), Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Warta Zawiercie 3:1, Trefl Gdańsk - Onico Warszawa 1:3, AZS Olsztyn - Cuprum Lubin, Jastrzębski Węgiel - Resovia Rzeszów 3:1.