Piąty Piknik Funduszy Europejskich [PROGRAM]

  Piąty Piknik Funduszy Europejskich [PROGRAM]

  N

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Piknik Europejski w Manufakturze.
  1/2
  przejdź do galerii

  Piknik Europejski w Manufakturze. ©Krzysztof Szymczak/archiwum

  Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień serdecznie zaprasza w najbliższą niedzielę (23 czerwca) wszystkich łodzian i mieszkańców województwa łódzkiego na Rynek Manufaktury w Łodzi, gdzie w godz. 12 - 22 odbywał się będzie jubileuszowy V Piknik Funduszy Europejskich.
  Na przybyłych czekają liczne atrakcje - m.in. warsztaty muzyczne dla najmłodszych, wyścigi modeli samochodowych, zajęcia plastyczne i fotograficzne, konkursy na temat Funduszy Europejskich, wystawa radiowozów policyjnych i wozów strażackich oraz Plac Zdrowia.

  CZYTAJ TAKŻE:
  Piknik Funduszy Europejskich w Manufakturze [ZDJĘCIA]

  Najświeższe newsy dotyczące programów unijnych, ważnych dla regionu projektów, bezpłatnych kursów, praktyk, staży można znaleźć na stoiskach w Alei Informacyjnej. Uczestnicy będą mieli okazję do wygrania cennych nagród (rowerów) w Konkursie Pikniku. Zasady konkursu będą prezentowane w dniu imprezy na stoiskach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego (RPO WŁ) i u hostess.

  Podczas imprezy - jak zwykle - nie zabraknie gwiazd estrady i dobrej muzyki. Na jubileuszowym Pikniku Funduszy Europejskich zagrają: NaRazie, Pajujo, Bartek Grzanek, Rambo Jet, Normalsi. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Wilki ze swoim charyzmatycznym wokalistą Robertem Gawlińskim. Na zakończenie rozbłyśnie niebo na Manufakturą podczas przygotowanego specjalnie dla uczestników pikniku efektownego pokazu laserowego.

  Warsztaty plastyczne zorganizowane zostaną przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi w sali edukacyjnej MS2:
  • w godz. 14 - 15.30 (dla dzieci 7 - 10 lat),
  • w godz. 15.45 - 17.15 (11 - 13 lat)
  • w godz. 17.30 - 19 (14 - 16 lat).


  Warsztaty fotograficzne, organizowane przez łódzką Filmówkę, odbywać się będą w sali audiowizualnej MS2 w godz. 15.30 - 16.30 oraz 17 - 18. Niezbędny aparat fotograficzny!

  Warsztaty muzyczne przygotowane przez Filharmonię Łódzką to zabawa muzyką i tańcem. Dzieci nauczą się piosenek i poznają wyliczanki kiedyś popularne na łódzkich podwórkach. Warsztaty odbędą się w trzech grupach wiekowych:
  • 3 - 4 lata (godz. 14 - 15),
  • 5 - 6 lat (godz. 15.30 - 16.30),
  • 7 - 8 lat (godz. 17 - 18).


  Do udziału w warsztatach w dniu pikniku należy zgłaszać się na 15 min przed ich rozpoczęciem.

  Strefa interaktywna to miejsce, gdzie za pomocą Unijnego teleportera można "przenosić się" do realizowanych w województwie łódzkim unijnych inwestycji . Można będzie zjechać zjeżdżalnią w Uniejowie do basenów termalnych lub spacerować po zrewitalizowanym kompleksie EC1.
  Szczegółowy program pikniku na www.rpo.lodzkie.pl.

  ***

  Na piknikowej estradzie

  Godz. 12
  Otwarcie Pikniku, defilada Orkiestry Dętej i Straży Miejskiej Konnej

  Godz. 12.30
  "Miś Uszatek zaprasza" - koncert familijny Filharmonii Łódzkiej. Muzyka ze znanych bajek i dobranocek

  Godz. 12.30
  NaRazie - grupa muzyków znanych z działalności w zespołach Colorado oraz EKT-Gdynia, wykonująca piosenkę żeglarską, ballady i piosenkę turystyczną

  Godz. 14.50
  Pajujo gra melodyjne reggae i ska, szukając inspiracji w wielu nurtach muzycznych

  Godz. 16.10
  Bartek Grzanek - uczestnik programu "Mam talent!". Śpiewa i gra na gitarze akustycznej swoje utwory i covery, m.in. Jimiego Hendriksa

  Godz. 17.30
  Rambo Jet - zespół powstały z inicjatywy dziennikarza i muzyka Sławka Maciasa. Ostatnio szczególnie znany z projektu ,,Tuwim''. - To są bardzo ostre w wymowie, nadal współczesne teksty - zapewnia wokalista zespołu Piotr Nowak

  Godz. 18.30
  Rozstrzygnięcie Konkursu Pikniku

  Godz. 19
  Normalsi - grupa rockowa, powstała w Łodzi w 1999 roku. Jej muzyka charakteryzuje się ostrymi gitarowymi riffami oraz niebanalnymi tekstami. Inspiracją dla muzyków są m.in.: Nirvana, Led Zeppelin czy AC/DC.

  Godz. 20.30
  Wilki - zespół założony w 1991 roku w Warszawie przez Roberta Gawlińskiego. Już pierwsze piosenki: "Son of the Blue Sky", "Aborygen", "Eli lama sabachtani" podbiły listy przebojów. 6 listopada 2012 roku nakładem Sony Music został wydany siódmy album studyjny zespołu "Światło i mrok", promowany utworem "Czystego serca". Po koncercie - pokaz laserowy.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo