Piękne strzały Juljana Shehu i Łukasza Zjawińskiego - Widzew pokonał rywala pod balonem

Juljan Shehu w czerwonym stroju Widzewa
Juljan Shehu w czerwonym stroju Widzewa Fot. Krzysztof Szymczak
Widzew Łódź pokonał pierwszoligową Chojniczankę Chojnice 2:0 w drugim meczu kontrolnym podczas zimowego okresu przygotowawczego. Bramki dla widzewiaków strzelili: Juljan Shehu i Łukasz Zjawiński. Spotkanie rozgrywane było w Toruniu na boisku pod balonem - informuje widzew.com.

W 26 minucie widzewiacy wyszli na prowadzenie właśnie po golu Albańczyka. Dominik Kun wyszedł z akcją środkiem pola, przebiegł kilkadziesiąt metrów i podał do Juljana Shehu, który mierzonym strzałem z okolic linii pola karnego nie dał szans bramkarzowi Chojniczanki.
W 52 minucie szansę do pokazania się miał testowany w Widzewie bramkarz Jan Krzywański. Sam Van Huffel uderzał z dystansu, ale młodzieżowiec sparował piłkę na rzut rożny. Chwilę później ten sam zawodnik wrzucał z lewego skrzydła, jednak Szymon Skrzypczak główkował obok bramki. W 60. minucie z indywidualną akcją wyszedł Jakub Sypek. Młodzieżowiec zagrywał prostopadle do Pawłowskiego, ale w ostatniej chwili interweniował obrońca z Chojnic.
Minutę później Widzew podwyższył na 2:0! W rolę asystenta wcielił się Bartłomiej Pawłowski, który podał do Łukasza Zjawińskiego. Młody napastnik ułożył sobie piłkę na prawej nodze i pięknym silnym uderzeniem wpakował piłkę do siatki.

W 65 minucie po zamieszaniu w polu karnym Widzewa, do piłki dopadł Paweł Czajkowski. Przed sobą miał tylko bramkarza Jana Krzywańskiego, ale na szczęście dla Widzewa, uderzył w poprzeczkę. Po kilku niedokładnych podaniach z obydwu stron, autach i przebitkach - po raz kolejny dał o sobie znać Paweł Czajkowski. Niepilnowany znalazł się przed polem karnym i uderzył z dystansu, a piłka tym razem zatrzymała się na słupku!

Decyzją sztabu szkoleniowego do Torunia nie pojechali Wasyl Łytwynenko, Jakub Wrąbel, Marek Hanousek, Martin Kreuzriegler, Patryk Lipski, Kristoffer Normann Hansen, Fabio Nunen i Jordi Sanchez.

Trener Janusz Niedźwiedź powiedział po meczu: Cieszy mnie bardzo dobra gra. Na początku pierwszej połowy jeszcze szukaliśmy naszego rytmu, natomiast dalsza część meczu to naprawdę kawał dobrej piłki. Można być dzisiaj bardzo zadowolonym pomimo ogromnego mrozu, który panuje. Mogliśmy się pewnie pokusić jeszcze o dwie, trzy bramki. Czyste konto też cieszy, choć przeciwnik stworzył sobie też przynajmniej dwie bardzo dobre sytuacje. Są więc jeszcze elementy, nad którymi trzeba popracować.
Mieliśmy bardzo komfortowe warunki. Żałujemy oczywiście, że nie mogliśmy zagrać na miejscu, żeby kibice mogli też zobaczyć mecz, ale z racji opadów sparing w Łodzi nie byłby możliwy do rozegrania. Ważne jest również, że nikt nie odniósł w dzisiejszym meczu kontuzji.
Gol Łukasza Zjawińskiego, oprócz tego, że był potrzebny to jeszcze był bardzo piękny. Mam nadzieję, że da mu kopa. Tak jak Mato Milos dostał energetycznego kopa po tym trafieniu w Kielcach i wygląda teraz naprawdę bardzo dobrze. Tak samo wierzymy, że ta bramka poniesie Zjawińskiego. Trzeba być dzisiaj zadowolonym z wielu zawodników. W drugiej połowie graliśmy siedmioma młodzieżowcami, w tym dwoma testowanymi. Pokazali się z dobrej strony.
Podnieśliśmy nasze obciążenia i chcemy je utrzymać. W kolejnym okresie będą również takie dni, kiedy zawodnicy będą odpoczywać, ale większość tych dni będzie wypełnionych pracą. Do regularnego drużynowego treningu wrócimy 3 stycznia - zakończył trener cytowany przez widzew.com.

Widzew Łódź – Chojniczanka Chojnice 2:0 (1:0)
1:0 - Juljan Shehu (26), 2:0 - Łukasz Zjawiński (61)
Widzew Łódź: Henrich Ravas (46, Jan Krzywański) - Serafin Szota (46, Krystian Szymocha), Bożidar Czorbadżijski (46, Mateusz Żyro), Hubert Lenart (46, Patryk Stępiński) - Mato Milos (46, Paweł Zieliński), Juliusz Letniowski (46, Filip Zawadzki), Juljan Shehu (62, Łukasz Plichta), Dominik Kun - Ernest Terpiłowski (46, Jakub Sypek), Bartłomiej Pawłowski (62, Mateusz Kempski) - Łukasz Zjawiński. Trener: Janusz Niedźwiedź.