MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pielgrzymi z Piotrkowa szykują się do pielgrzymki. Potem czas na Tomaszów i Łódź

Anna Gronczewska
Anna Gronczewska
Tak w ubiegłym roku pielgrzymowali pielgrzymi z Łodzi
Tak w ubiegłym roku pielgrzymowali pielgrzymi z Łodzi archidiecezja łódzka
Już za kilka dni, bo 11 lipca na pątniczy szlak wyruszą pielgrzymi szlak na Jasną Górę. Trwają już zapisy. W sierpniu zacznie się pielgrzymka łódzka i tomaszowska.

Pielgrzymi z Piotrkowa już gotowi

Piesza Piotrkowska Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy już po raz 154. Do tej pory zapisało się ponad 130 osób, ale zapisy dalej trwają. Zakończą się 10 lipca. Można zapisywać się w piotrkowskiej parafii św. Jakuba. By wziąć udział w pielgrzymce dorośli płacą 100 złotych, studenci i młodzież od 16 lat 85 zł, dzieci w wieku 7-15 lat – 65 zł, a dzieci od 4 do 6 lat – 20 złotych. W zamian za to pielgrzymi mają zapewnione między innymi ubezpieczenie, pakiet pielgrzyma, trzy obiady, wodę, przewóz bagaży. Obliczono, że koszt organizacji piotrkowskiej pielgrzymki wyniesie 60 tysięcy złotych, Kierownikiem piotrkowskiej pielgrzymki jest ks. Tymoteusz Górecki, wikariusz piotrkowskiej parafii św. Jakuba

Tomaszów kolejny

Pielgrzymi z Tomaszowa Mazowieckiego w tym roku będą po raz 207 szli na Jasną Górę. Wyruszą 10 sierpnia, tak by być tam 15 sierpnia, podczas uroczystości Zaśnięcia i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, zwanych też świętem Matki Boskiej Zielnej.
Z kolei 21 sierpnia do Częstochowy wyruszą pielgrzymi z Łodzi. Będzie to już 99 Piesza Pielgrzymka Łódzka na Jasną Górę. Zapisy rozpoczną się 16 sierpnia. Pielgrzymka odbywa się pod hasłem „W jednym duchu jedno ciało”. Pielgrzymi będą szli przez cztery dni, tak by 26 sierpnia wziąć udział w uroczystościach Matki Boskiej Częstochowskiej.

Pielgrzymi z Łowicza już byli na Jasnej Górze

Natomiast Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła już w maju. Pielgrzymowano po raz 365. Wzięło w niej udział około 250 osób. Pielgrzymka ta tradycyjnie wyrusza w poniedziałek przed zesłaniem Ducha Świętego, by dotrzeć w sobotę, w wigilię uroczystości.

Wędrowaliśmy z hasłem: „Z Maryją we wspólnocie Kościoła” – mówili łowiccy pielgrzymi. Dodatkowo wyruszyliśmy w dzień objawień fatimskich, a doszliśmy na Jasną Górę w dniu rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. W intencjach dodatkowo pamiętaliśmy o przygotowaniach do celebrowania 25. rocznicy wizyty papieża Polaka w Łowiczu. Wielu z nas pamięta to spotkanie, powraca do niego i w czasie drogi chcemy też wspominać, czerpać z nauczania, prosić o wstawiennictwo w naszych intencjach.

Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę jak zawsze przechodził przez Piotrków Trybunalski. W kościele św. Jakuba odprawiono mszę świętą, a parafianie przygotowali dla pielgrzymów śniadanie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki