MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pielgrzymka z Tomaszowa na Jasną Górę w 2020 roku. Jak wygląda pielgrzymka w czasie epidemii koronawirusa [ZDJĘCIA, FILM]

Beata Dobrzyńska
Beata Dobrzyńska
Dariusz Matyjaszczyk
Dariusz Matyjaszczyk
204. Tomaszowska Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła w drogę
204. Tomaszowska Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła w drogę
204. Tomaszowska Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła w drogę w poniedziałek rano. Ze względu na koronawirusa pielgrzymowanie w tym roku wygląda zupełnie inaczej niż w latach ubiegłych, ale mimo tego pątnikom towarzyszy niezmienny od lat entuzjazm.

204. Tomaszowska Piesza Pielgrzymka w drodze

W poniedziałek, 10 sierpnia rano, z Sanktuarium św. Antoniego wyruszyła 204. Tomaszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Ze względu na koronawirusa wygląda ona inaczej niż w latach ubiegłych. Przebieg wyprawy został przygotowany zgonie z wytycznymi biskupa Archidiecezji Łódzkiej. Przede wszystkim ma ona formę sztafety, tzn. czyli pielgrzymi codziennie będą dowożeni na trasę (nie będzie noclegów), a dziennie kolumna nie będzie mogła liczyć więcej niż 150 osób. W grupie osób pielgrzymujących nie ma seniorów oraz dzieci, choć wielu seniorów zdecydowało się przejść z grupą choć fragment trasy, do granic miasta.

W kolejne dni: wtorek, środę i czwartek msze św. na rozpoczęcie wędrówki będą sprawowane o godzinie 6.00 w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, a po nich pielgrzymi przejadą autokarami do poszczególnych miejscowości.

W piątek, 14 sierpnia o godzinie 6.00 pielgrzymi spotkają się przed kościołem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, aby dojechać autokarami na Przeprośną Górkę, gdzie o godzinie 9.00 będzie sprawowana Eucharystia. Tego dnia około godziny 12.20 tomaszowianie dotrą na Jasną Górę.

Wspólny wyjazd na Jasną Górę

Natomiast w sobotę, 15 sierpnia o godzinie 6.00 wszyscy pątnicy wyjadą autokarami spod parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski na Jasną Górę na Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, by uczestniczyć w Sumie na wałach Jasnogórskich o godzinie 11.00. Natomiast o godzinie 17.00 w Kaplicy Matki Bożej odbędzie się Msza św. dla pielgrzymów z Tomaszowa, a po niej pielgrzymi wrócą autokarami do Tomaszowa, by spotkać się przy jednostce wojskowej i przejść do kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, aby wspólnie zakończyć pątniczy szlak.

Zobaczcie film, jak pielgrzymka wyrusza z Tomaszowa:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki