18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsze decyzje prezydent Łodzi. Zacznie od dysmisji?

Monika Pawlak
Hanna Zdanowska już po ślubowaniu
Hanna Zdanowska już po ślubowaniu Grzegorz Gałasiński
Słowami ''Tak mi dopomóż Bóg'' zakończyła rotę ślubowania Hanna Zdanowska na wczorajszej sesji Rady Miejskiej. Chwilę wcześniej odebrała oficjalny dokument Miejskiej Komisji Wyborczej o wygranych w wyborach prezydenckich.

Sesja i ślubowanie zgromadziły na sali obrad sporo gości. Przyjechali ministrowie Platformy Obywatelskiej: infrastruktury Cezary Grabarczyk i sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, senator PO Maciej Grubski oraz posłowie: Iwona Śledzińska-Katarasińska, Mirosław Drzewiecki i Andrzej Biernat. Parlament reprezentowali też Zdzisława Janowska, posłanka SdPl, Sylwester Pawłowski, poseł SLD i Sławomir Worach, poseł PiS.

Z byłych prezydentów Łodzi pojawił się tylko Tadeusz Matusiak, który podarował Zdanowskiej okazały bukiet róż. Z gratulacjami i okazałymi różami zjawił się również Witold Skrzydlewski, w poprzedniej kadencji radny PO.

- Zaczynam powoli czuć brzemię odpowiedzialności, jakie na mnie ciąży - mówiła Hanna Zdanowska podczas krótkiego spotkania z dziennikarzami. - Z bieżących spraw najważniejsza jest akcja zima i projekt budżetu, który wymaga korekt. Wkrótce przedstawię także swoich zastępców.

Zaraz po sesji Zdanowska poszła do swojego gabinetu i wzięła się do pracy. Jednym z pierwszych urzędników, z którymi się spotkała, był Maciej Winsche, dyrektor Zarządu Dróg i Transportu. Co prawda prezydent dawała do zrozumienia, że za paraliż na drogach jest odpowiedzialny dyrektor Winsche i zamierza go zdymisjonować, ale wczoraj wstrzymała się z decyzją.

- Dyrektor Winsche zdał raport na temat bieżącej sytuacji na drogach, jutro rano planowane jest kolejne spotkanie w tej sprawie - poinformował nas Tomasz Piotrowski, asystent prezydent Zdanowskiej. - Pani prezydent chce poznać plan odśnieżania nie tylko głównych dróg, ale i osiedlowych. Chce też znać szczegóły planowanego finansowania akcji zima - dodał asystent.

Zatem ewentualne losy dyrektora Winsche rostrzygną się we wtorek, po porannym spotkaniu z prezydent Zdanowską. Nie wiadomo, kto mógłby zająć miejsce Winsche, o ile zostanie zwolniony. W kuluarach mówi się o Zbigniewie Skowrońskim, teraz prezesie Zakładu Drogownictwa i Inżynierii.
A kto zostanie wiceprezydentem? Co prawda Zdanowska zapowiadała, że już w poniedziałek przedstawi nazwiska swoich najbliższych współpracowników, po południu Tomasz Piotrowski wyjaśnił, że negocjacje z kandydatami trwają i na pewno nazwiska wiceprezydentów poznamy do końca tygodnia.

- Także w tym tygodniu pani prezydent przedstawi sekretarza, skarbnika miasta i swojego rzecznika prasowego - dodał Piotrowski.

Z naszych informacji wynika, że koalicja PO-PiS jednak powstanie, a wiceprezydentem z PiS - jak już pisaliśmy - zostanie Krzysztof Piątkowski. Wiceprezydentami z PO mają być Marek Cieślak, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Zbigniew Papierski, który odpowiadał za kampanię wyborczą Zdanowskiej i Tomasz Kac-przak, przewodniczący Rady Miejskiej.

Miejsce Kacprzaka w fotelu szefa rady miałaby zająć obecna wiceprzewodnicząca z PO Elżbieta Królikowska-Kińska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki