Pierwsze decyzje prezydent Łodzi. Zacznie od dysmisji?

  Pierwsze decyzje prezydent Łodzi. Zacznie od dysmisji?

  Monika Pawlak

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Hanna Zdanowska już po ślubowaniu

  Hanna Zdanowska już po ślubowaniu ©Grzegorz Gałasiński

  Słowami ''Tak mi dopomóż Bóg'' zakończyła rotę ślubowania Hanna Zdanowska na wczorajszej sesji Rady Miejskiej. Chwilę wcześniej odebrała oficjalny dokument Miejskiej Komisji Wyborczej o wygranych w wyborach prezydenckich.
  Hanna Zdanowska już po ślubowaniu

  Hanna Zdanowska już po ślubowaniu ©Grzegorz Gałasiński

  Sesja i ślubowanie zgromadziły na sali obrad sporo gości. Przyjechali ministrowie Platformy Obywatelskiej: infrastruktury Cezary Grabarczyk i sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, senator PO Maciej Grubski oraz posłowie: Iwona Śledzińska-Katarasińska, Mirosław Drzewiecki i Andrzej Biernat. Parlament reprezentowali też Zdzisława Janowska, posłanka SdPl, Sylwester Pawłowski, poseł SLD i Sławomir Worach, poseł PiS.


  Z byłych prezydentów Łodzi pojawił się tylko Tadeusz Matusiak, który podarował Zdanowskiej okazały bukiet róż. Z gratulacjami i okazałymi różami zjawił się również Witold Skrzydlewski, w poprzedniej kadencji radny PO.

  - Zaczynam powoli czuć brzemię odpowiedzialności, jakie na mnie ciąży - mówiła Hanna Zdanowska podczas krótkiego spotkania z dziennikarzami. - Z bieżących spraw najważniejsza jest akcja zima i projekt budżetu, który wymaga korekt. Wkrótce przedstawię także swoich zastępców.

  Zaraz po sesji Zdanowska poszła do swojego gabinetu i wzięła się do pracy. Jednym z pierwszych urzędników, z którymi się spotkała, był Maciej Winsche, dyrektor Zarządu Dróg i Transportu. Co prawda prezydent dawała do zrozumienia, że za paraliż na drogach jest odpowiedzialny dyrektor Winsche i zamierza go zdymisjonować, ale wczoraj wstrzymała się z decyzją.

  - Dyrektor Winsche zdał raport na temat bieżącej sytuacji na drogach, jutro rano planowane jest kolejne spotkanie w tej sprawie - poinformował nas Tomasz Piotrowski, asystent prezydent Zdanowskiej. - Pani prezydent chce poznać plan odśnieżania nie tylko głównych dróg, ale i osiedlowych. Chce też znać szczegóły planowanego finansowania akcji zima - dodał asystent.

  Zatem ewentualne losy dyrektora Winsche rostrzygną się we wtorek, po porannym spotkaniu z prezydent Zdanowską. Nie wiadomo, kto mógłby zająć miejsce Winsche, o ile zostanie zwolniony. W kuluarach mówi się o Zbigniewie Skowrońskim, teraz prezesie Zakładu Drogownictwa i Inżynierii.
  A kto zostanie wiceprezydentem? Co prawda Zdanowska zapowiadała, że już w poniedziałek przedstawi nazwiska swoich najbliższych współpracowników, po południu Tomasz Piotrowski wyjaśnił, że negocjacje z kandydatami trwają i na pewno nazwiska wiceprezydentów poznamy do końca tygodnia.

  - Także w tym tygodniu pani prezydent przedstawi sekretarza, skarbnika miasta i swojego rzecznika prasowego - dodał Piotrowski.

  Z naszych informacji wynika, że koalicja PO-PiS jednak powstanie, a wiceprezydentem z PiS - jak już pisaliśmy - zostanie Krzysztof Piątkowski. Wiceprezydentami z PO mają być Marek Cieślak, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Zbigniew Papierski, który odpowiadał za kampanię wyborczą Zdanowskiej i Tomasz Kac-przak, przewodniczący Rady Miejskiej.

  Miejsce Kacprzaka w fotelu szefa rady miałaby zająć obecna wiceprzewodnicząca z PO Elżbieta Królikowska-Kińska.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (15)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Papierski wiceprezydentem

  bill (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

  Kiedy zostanie powołany Pan Papierski na Wiceprezydenta. Dlaczego to tyle trwa. Jaki jest powód zwłoki ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Patrząc na krzyż na ścianie

  76hy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 11

  za Panią Prezydent i na słowa dodane do przysięgi już sobie wyobrażam jakie bedą priorytety.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pani Prezydent

  łodziak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 10

  przyjrzec sie efektywnej pracy urzędników w magistracie,skonczyc z kawkami,pogaduszkami,wyjsciami na zakupy?nagminne/Trzeba zrozumiec ze Pani Hania zobowiązana jest koteriami,układami /teraz z PIS/...rozwiń całość

  przyjrzec sie efektywnej pracy urzędników w magistracie,skonczyc z kawkami,pogaduszkami,wyjsciami na zakupy?nagminne/Trzeba zrozumiec ze Pani Hania zobowiązana jest koteriami,układami /teraz z PIS/ poznała komu musi dac pracę?ludzie z kwiatami/nawet przekrętas Tomaszewski/.Nie będzie jej łatwo bo czeka wiele spółek do obsadyzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nich naprawi choc połowe tego co Joński

  qwerty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 9

  To już bedzie sukces. A pani hania tyle obiecała, szkoda tylko,ze każdemu jesczze nie operacji plastycznych i eleksiru młodości

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  no to zaczynamy obserwować panią Hanię

  lodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 10

  Już pani nie pomoże odstresowanie sie przy tańcu. Tu trzeba cieżko pracowac a nie się lanswoać. Niech pani przynajmniej wyremontuje połowe uilic co Joński

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zwolnić Dyrektoa ZDiT i rozliczyć Jońskiego

  ludwik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 9

  Takiego paraliżu w mieście nie pamiętam

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ZALEŻY, CZYIM SZWAGREM

  Lodzermensch (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 10

  kto jest - nie spieszyłbym się tak z tym ferowaniem dymisji.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  o kim pisał lennon1

  Papier (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 8

  O Sariusz Wolskim, Niesiołowskim, Drzewieckim, Katarasińskiej. Jak i co pisał dowiecie się w archiwum Forum Gazety Wyborczej w Łodzi. Że ludzie tak się mogą zachowywać

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co teraz robić

  tomasz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 11

  Ma problem nowa Pani Prezydent. Po starcie taki problem. Współczuję

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Błąd młodości

  john (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

  Może i tak, gdyby nie szkalowanie ludzi na forach

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo