Pierwsze takie zwycięstwo w historii siatkarzy PGE Skry Bełchatów. Zdjęcia

Siatkarze PGE Skry Bełchatów grali o punkty PlusLigi w Suwałkach ze Ślepskiem.

Bełchatowianie źle weszli w mecz. Przegrywali z drużyną gospodarzy już 5:11. Siatkarze trenera Mieszko Gogola gonili wynik, ale się nie udało. Przy stanie 23:24 błąd przy zagrywce popełnił Taylor Sander.

Takiego błędu nie popełnili siatkarze PGE Skry w następnych setach. Prowadzili od początku do końca. W drugiej partii było 12:8 i 23:19. Gospodarze w ostatniej piłce posłali piłkę z zagrywki w siatkę. W trzeciej partii gra była wyrównana do stanu 11:11, ale od tego momentu do głosu też doszli nasi siatkarze - objęli prowadzenie 17:14. Ostatni punkt zdobył Taylor Sander.

Podobnie żaden zespół nie mógł osiągnąć punktowej przewagi w czwartym secie. Tak było do samej końcówki. Był remis 22:22, gospodarze mieli nawet jeszcze piłkę setową, ale ważne punkty zdobyli Taylor Sander i Bartosz Filipiak. Wygrana bełchatowian stała się faktem. MVP meczu został Grzegorz Łomacz.

Było to pierwsze zwycięstwo bełchatowian w suwalskiej hali w historii.

Ślepsk Suwałki - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:23, 22:25, 22:25, 24:26)

PGE Skra: Taylor Sander 17, Norbert Huber 12, Dusan Petković, Milad Ebadipour 15, Karol Kłos 8, Grzegorz Łomacz 2, Kacper Piechocki (l) oraz Mihajlo Mitić, Bartosz Filipiak 15. Trener: Mieszko Gogol.