MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsze wybory rektora wśród łódzkich uczelni artystycznych bez wyniku

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Swoją drugą kadencję na stanowisku rektora Akademii Muzycznej w Łodzi kończy prof. dr hab. Cezary Sanecki
Swoją drugą kadencję na stanowisku rektora Akademii Muzycznej w Łodzi kończy prof. dr hab. Cezary Sanecki Fot.Szymczak Krzysztof / Polska Press
Jako pierwsza z łódzkich uczelni artystycznych przystąpiła do wyborów nowego rektora Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów. Jednak poniedziałkowe głosowanie elektorów nie przyniosło rezultatów.

Kandydatami na rektora Akademii Muzycznej w Łodzi na kadencję 2020-2024 byli: dr hab. Elżbieta Aleksandrowicz, prof. AM; dr hab. Łukasz Błaszczyk, prof. AM; prof. dr hab. Krzysztof Kamiński oraz prof. dr hab. Urszula Kryger. W poniedziałek w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej przy ul. Żubardzkiej odbyło się zebranie i głosowanie Kolegium Elektorów, jednak żaden z kandydatów nie osiągnął wymaganej liczby 50 proc. plus jeden ważnie oddanych głosów na „tak” (głosowanie odbywa się w dwóch turach).

- Zgodnie z naszymi przepisami oznacza to, że odbędzie się nabór nowych kandydatów na rektora i ponowne zebranie Kolegium Elektorów - wyjaśnia Aleksandra Bęben, rzecznik prasowy Akademii Muzycznej w Łodzi. - Osoby kandydujące w pierwszych wyborach rektora nie mogą kandydować ponownie.

Regulamin wyborczy AM dodaje, że „jeżeli ponowne wybory nie przyniosą rozstrzygnięcia, Komisja Wyborcza przedkłada sprawę Senatowi Uczelni, który podejmuje decyzję w sprawie dalszego postępowania w sprawie wyboru rektora”.

Na razie nie wiadomo, kiedy miałoby się odbyć kolejne posiedzenie Kolegium Elektorów uczelni. „O dalszych działaniach Komisja Wyborcza będzie informować wkrótce” - zapewnia AM.

Także w poniedziałek odbyły się zdalne wybory Kolegium Elektorów Szkoły Filmowej w Łodzi. Ogłoszenie składu Kolegium Wyborczego Uczelni ma nastąpić 12 czerwca. Termin zgłoszeń kandydatów na stanowisko rektora Szkoły Filmowej upływa zaś 16 czerwca.

W Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi zgłaszanie kandydatów do Kolegium Elektorów przewidziane jest na dni 22-24 czerwca. Zgłaszanie kandydatur na rektora ASP odbywać się będzie do 10 lipca. Zebranie elektorów w celu wyboru rektora uczelni zaplanowane jest na 5 sierpnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak wakacje spędza Katarzyna Pakosińska?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki