Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie siatkarek Grot Budowlanych [ZDJĘCIA]

Siatkówka. Nasze siatkarki rozgrywają mecze sparingowe przed startem Tauron Ligi. W Sport Arenie siatkarki Grot Budowlani Łódź pokonali MKS Kalisz. Grot Budowlani w spotkaniu rozegranym w Łodzi wygrali 3:1. Tym samym Grot Budowlani rewanżowali się rywalkom za porażkę 2:3 w Kaliszu.

Pierwsze zwycięstwo Grot Budowlanych

Było to pierwsze zwycięstwo Grot Budowlanych w nowym sezonie. Do zwycięstwa poprowadziła drużynę dwudziestoletnia przyjmująca, Zuzanna Górecka, która w czterech setach zdobyła aż 26 punktów przy 59 proc. skuteczności w ataku! Nasza młoda liderka miała 71 proc. pozytywnego przyjęcia. Drugą najlepiej punktującą w naszym zespole była dziewiętnastoletnia Paulina Damaske, która odnotowała 15 punktów.

Nie przywiązujemy wagi do wyników spotkań sparingowych, ale pierwsza wygrana na pewno cieszy - mówił prezes Grot Budowlanych Marcin Chudzik

Grot Budowlani Łódź – Energa MKS Kalisz 3:1 (25:20, 22:25, 25:17, 25:20) dodatkowy set: 25:16
Grot Budowlani: Nowicka 3, Lisiak 5, Górecka 26, Jones-Perry 11, Fedusio 7, Moskwa 9, Stenzel (l) oraz Michalak 8, Lewandowska 5, Tobiasz, Kędziora i Damaske 15. Trener: Błażej Krzyształowicz.
Inne sparingi: Chemik Police – Palmberg Schwerin 1:3 (24:26, 25:22, 17:25, 19:25), Legionovia – Joker Mekro Energoremont Świecie 4:1 (25:20, 25:21, 25:22, 25:21, 9:15), Chemik Police – Palmberg Schwerin 1:3 (22:25, 25:22, 25:27, 23:25), Stal Bielsko-Biała – Stal Mielec 4:0.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani