Pierwsze zwycięstwo Widzewa, premierowy gol nowego napastnika, powrót Przemka Kity. Zdjęcia

Edgar Morais, co widać nawet na tym zdjęciu, potrafił prowadzić nienagannie piłkę przy nodze. Po pierwszym meczu trudno jednak bić bezkrytycznie brawo Fot. Krzysztof Szymczak
Piłka nożna. W drugim meczu sparingowym tej zimy piłkarze Widzewa odnieśli pierwsze zwycięstwo. Po porażce z Elaną Toruń 1:2, podopieczni trenera Enkeleida Dobiego pokonali w środę Pogoń Grodzisk 3:1.

Do przerwy łodzianie przegrywali 0:1, co wystawia gorszą ocenę testowanym graczom - w pierwszym składzie wyszli: Michał Leszczyński w bramce Artemijus Tutyskinas na stoperze, Konrad Handzlik i Edgar Morais w pomocy.
Inna sprawa, że po kwadransie gry goście zdobyli co prawda gola, ale po strzale, który zdarza się raz na sto lat. Doskonałym uderzeniem z pola karnego popisał się Damian Jaroń. Gdyby grał w Widzewie, zwiększyłby swoje szanse na kontrakt z łódzkim zespołem.
Błędy popełniał jeszcze młody Litwin Artemijus Tutyskinas, na szczęście więcej goli Widzew nie stracił.
Na drugą połowę wyszedł inny skład. Najpierw dobrą główką popisał się Mateusz Możdżeń, dwie mi nuty później trafił Karol Czubak. W obu przypadkach dobrymi dośrodkowania z rożnego popisał się Patryk Stępiński. Na ostatnie 25 minut wyszedł na boisko po roku przerwy rekonwalescent Przemysław Kita. Mógł zdobyć gola. N alistę strzelców wpisał się jednak nie on, tylko nowy nabytek łodzian Paweł Tomczyk.
Wygrana stała się faktem i poprawiła nastroje kibiców.
33-letni pomocnik Daniel Mąka będzie włączony do kadry drużyny rezerw Widzewa

Widzew Łódź – Pogoń Grodzisk 3:1 (0:1)

0:1 Damian Jaroń (16), 1:1 Mateusz Możdżeń (57), 2:1 Karol Czubak (59), 3:1 Tomczyk (72).
Widzew I połowa: Michał Leszczyński - Łukasz Kosakiewicz, Krystian Nowak, Artemijus Tutyskinas, Filip Becht, Mateusz Michalski, Bartłomiej Poczobut, Konrad Handzlik, Edgar Morais, Merveille Fundambu, Marcin Robak.
Widzew II połowa: Michał Leszczyński – Dominik Kun, Michał Grudniewski, Daniel Tanżyna, Patryk Stępiński – Michael Ameyaw (83, Paweł Tomczyk), Patryk Mucha (70, Thomas Frick, 87, Mateusz Możdżeń), Mateusz Możdżeń (81, Patryk Mucha), Robert Prochownik (87, Michael Ameyaw) – Karol Czubak (65, Przemysław Kita), Paweł Tomczyk (74, Karol Czubak). Trener: Enkeleid Dobi.