Piętnaście medali w Mistrzostwach Europy Judo Kata. Łodzianie z UŁ na podium mistrzostw Europy

W podwarszawskim Józefowie odbyły się Mistrzostwa Europy Judo Kata. Przyznanie organizacji tej wysokiej rangi imprezy Polsce był wyrazem docenienia spektakularnego rozwoju tej konkurencji w naszym kraju ze strony Europejskiej Unii Judo.

Podczas ME Judo Kata Polacy wystąpili we wszystkich 5 kata, w których rozgrywane są zawody najwyższej rangi.

Reprezentacja Polski składająca się z 15 par (30 osób) w kategorii seniorów (8 par) i juniorów (7 par) odniosła ogromny sukces zdobywając 9 medali – trzy medale w kategorii juniorów (złoty, srebrny i brązowy) oraz 6 medali w kategorii seniorów (2 srebrne i 4 brązowe). Warto nadmienić, że są to pierwsze medale dla reprezentacji Polski Judo Kata w historii polskiego judo.

W tej elitarnej grupie polskich medalistów znaleźli się też łodzianie. Zawodnicy AZS Uniwersytetu Łódzkiego Leszek Piąstka i Anna Jagiełło, pracownicy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego, w konkurencji Kodokan Goshin Jutsu wywalczyli trzecie miejsce. Aktualni brązowi medaliści ME to siedmiokrotni mistrzowie Polski. Ostatnie dwa złote medale zdobyli podczas ostatnich Mistrzostw Polski Judo Kata, które zostały rozegrane w Radomiu 13 czerwca. Zawodnicy AZS UŁ wygrali w dwóch konkurencjach: swojej koronnej Kodokan Goshin Jutsu oraz w Kime no kata, pokonując m.in. obecnych srebrnych i brązowych medalistów Mistrzostw Europu Judo Kata.